„Przyszłość zależy od Ciebie – profilaktyka Różowego Października”

15 Paź

15 października jest Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi. To najczęściej występujący u kobiet i drugi najniebezpieczniejszy nowotwór złośliwy wśród tych znanych medycynie. Niestety w Polsce i na świecie profilaktyka raka piersi wciąż jest tematem zaniedbywanym przez kobiety, ale i mężczyzn, dlatego ważne jest propagowanie wiedzy w tym temacie.

Rak piersi stanowi około 23% wszystkich zachorowań na nowotwory i jest przyczyną około 14% zgonów w Polsce*. Jak się okazuje, temat dotyczy również mężczyzn, którzy także borykają się z tym problemem. Do akcji informacyjnej na temat profilaktyki w tym temacie włącza się coraz więcej firm i przedsiębiorstw nie tylko z branży medycznej, ale i wiele podmiotów komercyjnych.

Profilaktyka może uratować Ci życie

  Profilaktyka raka piersi to wciąż temat tabu. Wraz z marką Triumph chętnie przyłączamy się do każdej akcji w której możemy podzielić się wiedzą na ten temat. Właśnie zdrowie Pań jest dla nas szczególnie ważne – jako marka podkreślająca kobiecość chcemy, aby nasze klientki i ich najbliżsi byli świadomi jak zapobiegać temu schorzeniu. Dlatego w tym roku, przy okazji Różowego Miesiąca, postanowiliśmy wesprzeć Fundację Zdrowy Biust oraz zachęcić klientki do skorzystania z instruktarzu, jak badać biust samodzielnie, a także poinformować naszych klientów o badaniach, które kobiety, jak i mężczyźni, powinni wykonywać systematycznie – komentuje Krzysztof Płachta, właściciel sklepu Triumph w CH Osowa.

Inne badania – systematyka kluczem do zdrowego życia

Oprócz samodzielnego badania biustu niezwykle ważne jest okresowe badanie piersi – mammografia lub usg. Według badań klinicznych właśnie dzięki mammografii, którą wykonały co rok lub co 2 lata kobiety w wieku 50-69 lat, śmiertelność na raka piersi spadła aż o 25-30%. Dzięki takim systematycznym badaniom trudniej dopuścić do rozwoju ciężkiej choroby, dlatego niezwykle ważne jest szerzenie tych informacji.

Profilaktyka raka piersi ma bardzo duże znaczenie. To nowotwór, na który umiera coraz więcej także młodszych kobiet. Od 1985 roku z tego powodu październik stał się na świecie Miesiącem Walki z Rakiem Piersi, czasem zwany także Różowym Październikiem. To świetna okazja, żeby zadbać o swoje zdrowie oraz przypomnieć o badaniach swojej mamie, siostrze, przyjaciółce, ale i ojcu, bratu, partnerowi czy kolegom. Wkrótce na terenie parkingu CH Osowa zaparkuje również Mammobus w którym będzie można przebadać piersi. Więcej informacji na temat tego kiedy pojawi się mobilny punkt do badań wkrótce na stronie www.chosowa.pl oraz na profilu Facebook centrum.

pacjent.gov.pl/program-profilaktyczny/profilaktyka-raka-piersi

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.