Nocne podglądanie Wszechświata w Centrum Hewelianum

10 Sie

11 sierpnia Centrum Hewelianum zaprasza na NOCNE PODGLĄDANIE WSZECHŚWIATA, czyli świetlny spektakl z gwiazdami w roli głównej. Nocne obserwacje nieba przy użyciu profesjonalnych teleskopów oraz przy wsparciu astronomów odbędą się w godzinach 22.00–24.00. Wstęp wolny.

11 sierpnia spotkamy się w Centrum Hewelianum, podniesiemy głowy do góry i wspólnie popatrzymy na spadające gwiazdy. W taką noc spełnienie życzeń… murowane! To już w piątek 11 sierpnia spadnie na Nas najbardziej intensywny deszcz meteorów – zachęcają organizatorzy. I dodają: – Zapraszamy do Centrum Hewelianum !!! Będziemy celować teleskopami w… rozgwieżdżone niebo! W tym roku nocny świetlny spektakl obserwujemy wspólnie z Obserwatorium Gdańskich Szkół Autonomicznych. Nocne obserwacje nieba przy użyciu profesjonalnych teleskopów oraz przy wsparciu naszych astronomów odbędą się w godzinach 22.00–24.00. Wstęp wolny.

Podczas nocnego spotkania z gwiazdami, będzie można również zagubić się „W labiryncie gwiazd” w mobilnym planetarium Centrum Hewelianum. Podczas popularnonaukowego „wykładu” dla młodzieży i dorosłych dowiemy się m.in. co dzieje się we wnętrzu gwiazd?, dlaczego gwiazdy mają taki kształt? jak się rodzą i starzeją? czy łączą się w pary?…i skąd my to wszystko możemy wiedzieć? W Centrum Hewelianum będziecie najbliżej gwiazd! 

Seanse w planetarium odbędą się o godzinach: 21.30 , 22:30 i 23:30 – bilety w cenie 10 zł do nabycia online na bilety.hewelianum.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.