Najbardziej rowerowe miasto w Polsce to…

21 Wrz

Tego dowiemy się na końcu września. Na razie w rywalizacji o ten tytuł prowadzi Gdańsk. W kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię walczy 1100 polskich miast i miasteczek. W gronie najbardziej aktywnych rowerowo miast są jeszcze Wałcz, Pabianice, Warszawa i Poznań. Walka trwa do 30 września.

Lato się kończy, ale temperatura wcale nie spada. Przynajmniej w rankingu kampanii społecznej
Kręć Kilometry po technologię, którą organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Licznik pokazuje już ponad 70 milionów kilometrów. A liczba miast i miasteczek walczących o każdy kilometr wynosi 1100!

–  Nasza kampania organizowana jest od 7 lat. W tym roku jeździ z nami ponad 200 tysięcy
Polaków. To ogromny sukces, bo udało się nam zaangażować wielu indywidualnych rowerzystów ale także setki zorganizowanych grup – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

A uczestnicy kampanii jeżdżą z aplikacją Kręć Kilometry lub innymi aplikacjami sportowymi, które mierzą ich rowerowe aktywności. Wskazują miasto i mają szansę na zdobycie nagród rzeczowych.

Ponadto pięć najlepszych miast również otrzyma wyjątkowe nagrody.

– Tytuł najbardziej rowerowego miasta jest prestiżowy, ale Fundacja Allegro All For Planet od lat nagradza też rowerowymi stojakami, by wysiłek mieszkańców zamienić na coś trwałego. W tym roku w 5 miejscowościach, które zdobędą najwięcej kilometrów w rankingu postawimy klimatyczne parkingi rowerowe wyposażone w samoobsługowe stacje serwisowe – tłumaczy Krzysztof Śpiewek.


Rywalizacja w ramach kampanii Kręć Kilometry po technologię trwa do 30 września. Ranking
można śledzić na stronie kreckilometry.pl . W ubiegłym roku najwięcej kilometrów
przejechali mieszkańcy Pabianic. Ale w tym sezonie wszyscy biją nowe rekordy, więc końcówka
września będzie gorąca!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.