Nadchodzi Noc Naukowców w Centrum Hewelianum

25 Wrz

Skanowanie 3D, podziwianie gwiazd, spektakularne ogniowo-lodowe „science show”, eksperymenty w plenerze, świat oczami pszczół, degustacja miodów, pokaz dogoterapii, czy obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – to tylko skrót atrakcji, czekających w gdańskim Centrum Hewelianum w trakcie piątkowego wydarzenia pod hasłem Noc Naukowców! 

Noc Naukowców (z ang. Researchers’ Night) to cykl edukacyjnych imprez popularnonaukowych odbywających się każdego roku w ostatni piątek września, w ponad 300 miastach w całej Europie. Interaktywne pokazy naukowe, udział publiczności w eksperymentach, ciekawostki ze świata nauki oraz najnowsze technologie – te magnesy, co roku przyciągają na Noc Naukowców tłumy uczestników!

Program „Nocy Naukowców w Centrum Hewelianum”, godz. 19:00-23:00

Widowiskowe i wybuchowe SCIENCE SHOW

Ogniowe tornado, azotowa kurtyna, paląca się piana – takie wybuchowe i widowiskowe eksperymenty zagoszczą na scenie naukowego science-show. Edukatorzy Centrum Hewelianum pokażą doświadczenia mrożące krew w żyłach, ale także rozgrzewające do czerwoności!

Naukowy FUN – występ kabaretowy grupy imporowizatorskiej IMPROMIKS

Skanowanie 3D (19:00-23:00, w trybie ciągłym)

Jak działa skaner, do jakich celów wykorzystywana jest najnowsza technologia i gdzie znajduje zastosowanie – tego wszystkiego dowiedzą się śmiałkowie, którzy pozwolą zeskanować swoje popiersie! Plik ze skanem można będzie otrzymać na maila!

Miód, cud, malina, czyli świat według pszczoły, (pokazy: 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00, 22:30

Jakie sztuczki stosują pszczelarze by zdobyć miód? Co kryje w sobie wnętrze ula?
Jak smakuje miód groszkowy? Na takie oraz tysiące innych pytań odpowiedzą profesjonaliści prowadzący show, w którym udział wezmą także… żywe pszczoły! Ten pokaz odkryje przed uczestnikami niejedną przyrodniczą tajemnicę!

Doktor PIES – pokaz dogoterapii Fundacji Dogtor, (pokazy: 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00, 22:30)

Czy leczenie to wyłącznie umiejętność człowieka? Czy pies potrafi liczyć albo… zagrać
w szachy? To nie żadne sztuczki, to dogoterapia! Właśnie o takiej formie terapii opowiedzą uczestnikom Nocy Naukowców w Centrum Hewelianum pracownicy Fundacji Dogtor. Będzie także okazja, aby poznać Bazyla, Drago i Korfo czyli niezwykłych, czworonożnych terapeutów!

Obserwacje astronomiczne (atrakcja uzależniona od warunków atmosferycznych)

Jakie tajemnice kryje wrześniowe niebo? Warto przekonać się samemu! Obserwacje rozpoczną się o godzinie 20:00, jeśli oczywiście pozwoli na to pogoda.

Geograficzny Quiz 19:00-23:00 (w trybie ciągłym)

Atrakcja nie tylko dla miłośników odkrywania świata oraz podróży – to będzie przede wszystkim świetny pomysł na wspólną, rodzinną zabawę! Na pierwszych 400 uczestników, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie, czekają piłki-globusy lub inne, atrakcyjne nagrody.

Eksperci od tabliczki mnożenia, (warsztaty: 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00, 22:30)

Oprócz wydarzenia pod hasłem Noc Naukowców, 25 września Centrum Hewelianum świętuje V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji podczas Nocy Naukowców odbędzie się niecodzienny egzamin… z użyciem pilotów! Uczestnicy poczują się jak publiczność teleturnieju, a każdy kto udzieli poprawnych odpowiedzi na pytania otrzyma imienny certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia!

„Nocny Niedźwiadek” (warsztaty astronomiczne dla dzieci w wieku do 6 lat wraz z rodzicami, 19:00-23:00, w trybie ciągłym)

Uczestnicy warsztatów zbudują kartkę-dobranockę, na której ożywiona zostanie jedna wyjątkowa gwiazdka w gwiazdozbiorze Małej Niedźwiedzicy. Gwiazdka będzie świeciła do snu wszystkim dzieciom biorącym udział w zajęciach, a kartka może stanowić fantastyczny upominek!

hewelianum noc naukowcow

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.