MOLO: ponad milion odwiedzających w sezonie letnim

29 Wrz

W ostatnią niedzielę zakończyła się sprzedaż biletów wstępu na Molo. Przez ostatnie lata każdy kolejny sezon letni był lepszy od poprzedniego i nie inaczej było tym razem: udało się przekroczyć dotychczas nieosiągalny pułap miliona płatnych wejść na obiekt.

– Tegoroczny sezon przejdzie do historii jako pierwszy w 25-letniej historii firmy, w którym zanotowaliśmy ponad milion płatnych wejść (bilet normalny – 1 wejście, rodzinny 2+2 – 4 wejścia, karnet x15 – 15 wejść itd.)  dokładnie 1.083.548. Jest to wynik szczególnie cenny także z uwagi na fakt, że pogoda nie rozpieszczała podczas tegorocznego lata – mówi Marcin Kulwas z Kąpieliska Morskiego Sopot.

I dodaje: Był to także kolejny bardzo udany sezon imprezowy; począwszy od koncertów w muszli przez Mololo („szybki teatr przy fontannie”) oraz Tyczkę na Molo i Cepeliadę, a na kolejnych edycjach Orange Kino Letnie i Energa Sopot Match Race (regaty w randze eliminacji mistrzostw świata) kończąc. Na szczególną wzmiankę zasłużył Sopot Molo Jazz Festival, podczas którego godnie uczciliśmy 60-ą rocznicę pierwszego polskiego festiwalu jazzowego.

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to nie zanotowano żadnych poważniejszych incydentów za wyjątkiem kradzieży kabla oświetleniowego, która odbiła się dość głośnym echem w mediach. Mimo nagłośnienia sprawy nie udało się jednak znaleźć sprawców. Na szczęście natychmiast po zdarzeniu zostało uruchomione zasilanie awaryjne, a po tygodniu oświetlenie działało już normalnie.

Wkrótce na obiekcie podejmiemy prace konserwatorskie przed okresem zimowym, a zaraz po Święcie Niepodległości tradycyjnie rozpoczniemy instalację sztucznego lodowiska na placu przed fontanną – informuje Marcin Kulwas i jednocześnie apeluje: –Przy okazji zwracamy się z apelem, aby zachować szczególną ostrożność podczas spacerów na Molo poza sezonem letnim z uwagi na często trudne warunki pogodowe: porywisty wiatr, opady, oblodzenie itp.

Bilety na Molo zaczną ponownie obowiązywać od 29 kwietnia 2017 r.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.