Miejski Service Design

24 Mar

Miejski Service Design to cykl warsztatów, w trakcie których uczestnicy projektują rozwiązania ułatwiające codzienne życie oraz poprawiające komfort życia mieszkańców Gdyni. 29 marca w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym odbędą się pierwsze warsztaty. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Dlaczego warto wziąć udział w MSD?
Warsztaty będą prowadzić osoby, które na co dzień zajmują się projektowaniem usług i user experience – co stanowi doskonałą okazję aby poznać praktyczne techniki i narzędzia pracy projektowej stosowane w procesie nastawionym na użytkownika.

Dla kogo?
Warsztaty są organizowane dla wszystkich zainteresowanych tematem użyteczności, multimediami, programowaniem, grafiką, projektowaniem usług, architekturą informacji, jak również kwestiami społecznymi.

Do udziału w warsztatach i pracy w interdyscyplinarnych zespołach zapraszamy przede wszystkim osoby, które po raz pierwszy chcą zmierzyć się z projektowaniem usług, ale także wszystkich tych, którzy zdobyli już doświadczenie w pracy projektowej z użyciem metodologii service design i design thinking – zachęcają organizatorzy.

Temat 3 edycji
Podczas 3 edycji będziemy pracować nad rozwojem oferty i rozwiązaniami zwiększającymi zaangażowanie mieszkańców Gdyni w inicjatywy realizowane przez Laboratorium Innowacji Społecznych (LIS) w tematach społecznych i kulturalnych www.ppnt.pl/pl/aktualnosci/ppnt/lis. W trakcie 8 spotkań warsztatowych przejdziemy przez proces projektowania, zaczynając od definicji problemu poprzez badania użytkowników, prototypowanie rozwiązań, ich testowanie i modyfikację, kończąc na prezentacji pomysłów przed mieszkańcami oraz przedstawicielami Laboratorium Innowacji Społecznych. Najciekawsze rozwiązania będą miały szansę na wdrożenie przez Laboratorium Innowacji Społecznych Pomorskiego Parku Technologicznego w Gdyni – informują organizatorzy warsztatów.

Zgłoszenia
Zgłoszenia powinny zostać do dnia 28.03.2016. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach poinformowane zostaną do dnia 29.03.2016. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminów warsztatów.

Kiedy? 29.03, 12.04, 26.04, 9.05, 24.05, 31.05, 14.06 i 21.06.2016
Gdzie? PPNT, Pracownia Laboratorium Innowacji Społecznych
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: http://msd2016.evenea.pl/

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.