Lecimy do Indii! – warsztaty podróżnicze

7 Sie

W sierpniu mali podróżnicy do najbarwniejszego państwa Azji! Podróżnicze warsztaty, które odbędą się 10 sierpnia w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk, pozwolą małym odkrywcom poznać kulturę i zwyczaje Indii. Wstęp bezpłatny!

Tysiące barw, dźwięków, aromatów, a także oryginalne zabytki i świątynie to tylko niektóre z
ciekawostek kojarzonych z Indiami. Warsztaty z cyklu „Mali podróżnicy” w Centrum Handlowym
Auchan Gdańsk zapewnią moc rozrywek dla dzieci o różnorodnych upodobaniach. W programie wydarzenia przewidziano m.in. zajęcia z podstaw jogi, warsztaty plastyczne, na których powstaną indyjskie pamiątki, a także podróżnicze podchody.

Uczestnicy zajęć będą wędrować „palcem po mapie”, odkrywając fakty i mity związane z Indiami, a w podróż tradycyjnie zabiorą dzieci mali podróżnicy: Lola, Mela i papuga Kiko.
Maluchy sprawdzą swoje siły w teście odwagi na macie fakira oraz będą miały okazję powąchać charakterystyczną dla Indii przyprawę, czyli szafran. Dziewczynki przymierzą oryginalny strój sari, a chłopcy turban, w których zrobią sobie pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy zainteresowani ozdobią ciała indyjskimi wzorami.

Zdobyta wiedza i umiejętności będą sprawdzane podczas podróżniczych podchodów, w czasie
których dzieci będą miały za zadanie rozwiązać tematyczne zagadki i krzyżówkę. Uczestnicy zajęć odbiorą również naklejki, które wkleją do dzienniczka małych podróżników.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 10 sierpnia w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia odbędą się w dwóch turach, o godz. 12.00 oraz 14.30. Wstęp bezpłatny!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.