Kolorowy „Dar Pomorza”

2 Sty

Gdzie koniecznie pójść na spacer w Nowym Roku? Najlepiej na Molo Południowe, gdzie nowa iluminacja podświetla na kolorowo słynny „Dar Pomorza”. Kolory można dostosowywać do potrzeb szczególnych okazji, a „Biała Fregata” w nowym podświetleniu to obowiązkowy punkt do zobaczenia w Gdyni.

Zdążyli jeszcze przed sylwestrową nocą – Narodowe Muzeum Morskie przygotowało zupełnie nową iluminację swojego statku-muzeum. „Dar Pomorza”, który jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Gdyni. Od teraz może po zmroku prezentować się w różnych wersjach: zielonej, niebieskiej, biało-czerwonej czy chociażby żółto-niebieskiej.

Statek, który pod koniec roku przeszedł duży remont jest zacumowany na co dzień przy molo Południowym i można bez problemu dostrzec go z kilku różnych perspektyw. „Biała Fregata” we wszystkie zwykłe dni będzie oświetlana ciepłym białym światłem, które ma podkreślać sylwetkę i charakterystyczne detale żaglowca.

Co ciekawe, kolory wieczornej iluminacji będą się zmieniać w zależności od okazji. I tak w święta narodowe „Dar Pomorza” będzie można zobaczyć w biało-czerwonych barwach, w święta i rocznice związane z historią miasta Gdyni – w barwach biało-niebieskich. Bardziej nietypowe kolory statek zyska np. na Dzień Walki z Rakiem Piersi (różowy), przy okazji meczów Arki Gdynia (żółto-niebieski) czy w Dniu Wsparcia Osób ze Spektrum Autyzmu (niebieski). W następnego sylwestra gdynianie i turyści mogą spodziewać się natomiast wielobarwnego podświetlenia.

Jeden z dostępnych kolorów iluminacji „Daru Pomorza”// fot. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
Jeden z dostępnych kolorów iluminacji „Daru Pomorza”// fot. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Zainstalowanie kolorowej iluminacji statku było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Gdyni oraz Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gdyni i Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego.
dar
Fot.tyt.: „Dar Pomorza” w blasku reflektorów // fot. Marek Sałatowski.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.