„Kobiety wiedzą, co robią”

8 Cze

Już w najbliższą sobotę, 9 czerwca br. w Gdańsku odbędzie się konferencja pod hasłem „Kobiety wiedzą, co robią”. Gościem specjalnym imprezy – forum wymiany doświadczeń dla kobiet będzie pani prezydentowa Jolanta Kwaśniewska. Jest to bezpłatne, całodzienne wydarzenie, dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

„Kobiety wiedzą, co robią” to konferencja, która ma być forum wymiany doświadczeń dla kobiet: młodsze będą mogły uczyć się od starszych, a starsze od młodszych; doświadczone opowiedzą tym, przed którymi jeszcze wszystko. Sobotnia konferencja odbywająca się w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance to także szansa na spotkanie na żywo z ekspertkami i liderkami: wysłuchanie wystąpień, paneli dyskusyjnych, wzięcie udziału w spotkaniu autorskim z Sylwią Kubryńską oraz ciekawych warsztatach o podróżowaniu, dbaniu o siebie i integracji.

Całodniowe spotkanie rozpocznie się panelem dyskusyjnym „Siła kobiet – skąd ją brać?”. W rozmowie o tym, jak na przestrzeni lat zmieniła się sytuacja i warunki do realizacji zawodowej kobiet, jak sukces rozumiany jest przez różne pokolenia kobiet wezmą udział: pani prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Henryka Krzywonos, Iwona Guzowska i psycholożka Natasza Kosakowska.

Panel dyskusyjny sygnowany akcją „Kobieta pracująca” będzie poświęcony dziewczynom zajmującym się nowymi technologiami. Programistki, vlogerki, założycielki start-upów opowiedzą, jak zacząć pracę w zawodach związanych z nowymi technologiami i jak na tym zarabiać. Dyskusję poprowadzi Karolina Wasilewska, dziennikarka Radia Złote Przeboje, autorka bloga girlsgonetech.pl.

W drugiej części dnia odbędą się warsztaty poświęcone m.in. planowaniu podróży czy sztuce dbania o siebie.

Całodniowe spotkanie zakończy spotkanie autorskie przy kawie z Sylwią Kubryńską oraz panel zatytułowany „Kobiety z pasją”. Wezmą w nim udział Bogusia Bartnik, blogerka gier playstation, Magdalena Kalisz, założycielka Sztuki Wyboru, Marta Sziłajtis-Obiegło, najmłodsza Polka, która opłynęła świat, Kasia Gulczyńska oraz Joanna Mędraś, która brała udział w ekstremalnym maratonie na Antarktydzie.

Wszystkie wydarzenia zaplanowane w ramach konferencji „Kobiety wiedzą, co robią” są bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja na stronie.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.