Jesienny Babi Targ

1 Paź

W najbliższą sobotę odbędzie się jesienna edycja Babiego Targu w Gdańsku! W imprezie weźmie udział kilkuset Wystawców z Trójmiasta i okolic, którzy podczas sobotniego popołudnia wywietrzą swoje szafy. Impreza odbędzie się na obu piętrach galerii. Wszystkie stoiska zostały już zarezerwowane, ale osoby, które chcą wyszukać dla siebie ubrania i dodatki na nadchodzące miesiące nie muszą się rejestrować – wystarczy, że przyjdą w sobotę, od godz. 12.00 do Galerii Przymorze.

Babi Targ organizowany jest w całej Polsce nieprzerwanie od 12 lat. To lokalna odmiana znanych na zachodzie swapping parties, które polegają na wymianie odzieży, butów i dodatków. Ideą imprezy jest, by puścić w obieg rzeczy, które z jakiegoś powodu nie są nam już potrzebne i nadać im drugie życie. To, co nam wydaje się zbędne może sprawić radość innym.

Osoby, które w sobotnie południe pojawią w Galerii Przymorze będą miały tym samym okazję nabyć „z drugiej ręki” niebanalną odzież i dodatki, które sprawdzą się w nadchodzących sezonach.

BABI TARG
Pierwszy BABI TARG odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu, Gdańsku i Bydgoszczy, oraz wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się ponad 100 edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy – ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie i zgromadziła kilkanaście tysięcy uczestniczek i uczestników!

Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ – m.in. w ramach Targów Happy Baby na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz Festiwalu Sztuka Szuka Malucha!

Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

BABILĄD | www.babilad.pl
BABILĄD stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje imprezy dla kobiet, takie jak na przykład Babi Targ. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.

Fot.: Babiląd.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.