Gdańsk walczy o wygraną w konkursie „Aktywne przejścia dla pieszych”

3 Wrz

Od 1 września, za pośrednictwem strony internetowej www.stopwariatom.pl, internauci mogą głosować w konkursie „Aktywne przejścia dla pieszych” i spośród, ponad 300 przejść zgłoszonych przez zarządców dróg, wybrać te najpilniej wymagające specjalnych oznaczeń. O tym, które przejścia Fundacja PZU wyposaży w elementy poprawiające bezpieczeństwo użytkowników, zdecydują internauci i komisja konkursowa. Czy dzięki akcji przejście w Gdańsku przy ul. gen. H. Dąbrowskiego stanie się bezpieczniejsze? 

Głosowanie „Aktywne przejścia dla pieszych” trwa do 28 września i podzielone jest na cztery etapy. W każdym tygodniu wyłonionych zostanie 5 zwycięskich lokalizacji. Jedną z nich będzie ta, która otrzyma największą liczbę głosów od internautów. Wyboru czterech pozostałych dokona komisja konkursowa. W sumie, w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” zmodernizowanych zostanie 20 przejść dla pieszych. Aby oddać głos, wystarczy wejść na stronę www.stopwariatom.pl i wyszukać swoją miejscowość. Na stronie znajduje się także ranking, w którym na bieżąco aktualizowana jest ilość zebranych głosów.

Wskazane w konkursie przejścia zostaną wyposażone w specjalne oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe skracające drogę hamowania oraz system stale święcących „kocich oczek”. Zwycięskie lokalizacje zostaną ogłoszone po zakończeniu konkursu, na stronie internetowej.

Konkurs na „Aktywne przejścia dla pieszych” jest elementem kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Patronat nad nim objęły Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.