Gdańsk dzieli się dobrem – finał WOŚP w Gdańsku

11 Sty

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku odbędzie się pod hasłem „Gdańsk dzieli się dobrem”. Będzie to również hasło przewodnie koncertu, który odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia o godz. 16.00 w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności. Podczas 28. finału pieniądze zbierane będą na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Tego dnia o godz. 19.30 odbędzie się wyjątkowe światełko do nieba wraz ze wspomnieniem śp. prezydenta Pawła Adamowicza.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku po raz kolejny włącza się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku zbieramy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. W Gdańsku zarejestrowanych jest 12 sztabów. Największy sztab przy Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku liczy 700 wolontariuszy. W całym Gdańsku kwestować zaś będzie ponad 1200 osób – mówi Agnieszka Buczyńska z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Już kolejny rok z rzędu w ramach wolontariatu pracowniczego WOŚP wesprą urzędnicy gdańskiego magistratu oraz pracownicy MBanku, którzy będą wspólnie liczyć pieniądze w największym sztabie gdańskiej orkiestry w Europejskim Centrum Solidarności.

Koncert finałowy „Gdańsk dzieli się dobrem”

Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Voo Voo z Gośćmi, Sound’n’Grace, Organek, Audiofeels, Lipali, Zuzia Jabłońska, PECTUS, KOMBI, Natalia Cepelik Muianga Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

Scena stanie w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności, a koncert rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do ok. godz. 21.00.

Podczas koncertu nie zabraknie aukcji wyjątkowych przedmiotów/usług, które będę licytowane ze sceny przez prowadzących. Podczas finału zaplanowano wyjątkowe światełko do nieba wraz ze wspomnieniem śp. Prezydenta Pawła Adamowicza.

Szczegółowy program koncertu na stronie gdanskdlaorkiestry.pl.

Organizatorami koncertu są Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Miasto Gdańsk. Złotym sponsorem jest Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy.

Atrakcje towarzyszące odbywać się będę na terenie Drogi do Wolności oraz w Europejskim Centrum Solidarności.

Od godziny 15.00 na terenie wydarzenia będą uruchomione różnorodne atrakcje:
–dwa sklepiki WOŚP
–dwie loterie
– pomiary ciśnienia i cukru
–pokazy gaszenia dla dzieci i dorosłych
–warsztaty z pierwszej pomocy
–obklejanie auta za wrzut do puchy
–będzie można również oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS
–odbędzie się również wielkie gotowanie bigosu dla uczestników finału WOŚP oraz wiele innych atrakcji towarzyszących.

Strefa Smaków Food Trucków
Trójmiejskie samochody gastronomiczne, tzw. food trucki zbiorą się wszystkie w strefie gastronomicznej WOŚP zapewniając szeroki wybór rozgrzewającego jedzenia na większy i mniejszy głód oraz napojów. Partnerem WOŚP jest Strefa Smaków Food Trucków www.facebook.com/StrefaSmakowFoodTruckow/

Aukcje na Allegro
Fundacja WOŚP oraz Allegro uruchomili specjalny serwis aukcyjny. Korzystanie z niego jest darmowe, a wpłaty za wygrane aukcje wpływają bezpośrednio na konto Fundacji. Gdańskie licytacje podlinkowane są w zakładce aukcje na stronie gdanskdlaorkiestry.pl.

Gdańskie Autobusy i Tramwaje grają dla orkiestry!
W niedzielę, 12 stycznia w miasto wyjadą zabytkowe pojazdy GAiT, na pokładzie każdego z nich wolontariusze ze sztabu Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego kwestować będą na rzecz WOŚP. Wszystkie przejazdy specjalnymi, dedykowanymi akcji liniami są bezpłatne.
W trasę wyruszą trzy historyczne tramwaje: 102Na, Ring i Bergmann oraz kultowy autobus „Ogórek”, czyli Jelcz 043.

Tramwaje 102Na oraz Ring spotkać będzie można na trasie Oliwa – Siedlce (linia 28S) w godz. od 9.00 do 18.30. Od godz. 10.00 do 18.40 na trasie Oliwa – Zaspa (linia 28Z) jeździł będzie zabytkowy Bergmann. Ogórek kursował będzie na trasie Oliwa – Sopot Reja (linia 28A) w godz. od 10.00 do 18.45. Z Sopotu pasażerowie będą mogli zabytkowym trolejbusem dojechać do Gdyni. Dodatkową atrakcją, w godz. od 11.00 do 15.00 będą przejazdy drezyną po zajezdni tramwajowej Wrzeszcz.
WWW: gdanskdlaorkiestry.pl
FB: @gdanskdlaorkiestry
Allegro: @gdanskdlawosp

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.