Festiwal Food Trucków na Matarni

28 Wrz

Szykujcie brzuchy na jesienną edycję pysznego FESTIWALU SMAKÓW FOOD TRUCKÓW. Po raz ósmy spotkamy się na terenie Parku Handlowego Matarnia, gdzie w weekend 1 i 2 października zamkniemy sezon foodtruckowy w Trójmieście. Dzięki dwudniowej formie każdy będzie mógł spróbować jak najwięcej potraw.

Na wszystkich którzy pokochali „street food” będzie czekać pyszne jedzenie w blisko ponad 25 food truckach. Dzięki temu każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, kosztując kuchni zarówno z Trójmiasta, jak i innych miast Polski. Będą wszystkim dobrze znane burgery, frytki belgijskie, zapiekanki czy pierogi. Pojawią się również burgery w japońskim makaronie, krewetki, kurczaki czy wypasione tosty. Trucki zaproszą również do skosztowania kuchni włoskiej, meksykańskiej jak i tybetańskiej. Dodatkiem do jedzenia będą regionalne piwa z Beer Truck. Przewidziano także kulinarne niespodzianki.

Poza tym, że będzie możma posmakować nowych potraw, poznać ciekawych właścicieli foodtrucków i po prostu dobrze zjeść, na wszystkich czekają liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Loopy’s World przygotuje strefę dla dzieci, Rebel Game Truck strefę gier planszowych, a Fundacja Cudów Szafa przeprowadzi zbiórkę charytatywną oraz konkurs na najładniejszego food trucka z plasteliny. Ciekawym elementem będzie pokaz Kendo, czyli japońskiej odmiany szermierki sportowej, prowadzonej przy użyciu mieczy bambusowych, przygotowany przez szkołę Furokan Kendo oraz warsztaty z robotyki przygotowane przez Roboty i Spółka.

Deszcze ani inne niespodzianki nie są straszne, ponieważ do dyspozycji odwiedzających będzie namiot na ponad sto miejsc siedzących. Czas spędzony na festiwalu umili także muzyka rozbrzmiewająca z głośników.

Food trucki oraz pozostałe atrakcje będą dostępne 1 i 2 października w godzinach 10-20 na parkingu obok sklepu Media Markt. Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.