,,Było sobie życie”. Fascynująca wędrówka w głąb ludzkiego ciała

4 Cze

Już w dniach 57 czerwca Centrum Handlowe Osowa zaprasza do parku edukacyjno-rozrywkowego „Było sobie życie”, w którym dzieci i młodzież – wraz z bohaterami serialu – udadzą się w fascynującą wędrówkę w głąb ludzkiego ciała oraz poznają jego skomplikowany mechanizm.

W nadchodzący weekend w Centrum Handlowym Osowa pojawi się kino sferyczne. Dzieci i młodzież będą mogli obejrzeć w nim znany francuski serial animowany „Było sobie życie”, w którym główni bohaterowie – Mistrz, Kapitan Piotr, Porucznik P.S.I. oraz Prof. Globus – opowiedzą o tym, jak funkcjonuje ludzki organizm.

Na terenie centrum będzie także funkcjonować specjalna strefa „Części ciała” z interaktywnymi modelami części ludzkiego ciała np. mózgu, serca czy tułowia, gdzie animatorzy i instruktorzy przybliżą wszystkim wnętrze i mechanizm funkcjonowania naszego ciała oraz wytłumaczą jak dbać o swój organizm. Z kolei oglądając model szkieletu ludzkiego w naturalnych rozmiarach, dzieci dowiedzą się, jak dbać o kości i co jeść, aby były zdrowe.

Do dyspozycji najmłodszych będzie także model DNA, za pomocą którego możliwe będzie rozszczepienie końców podwójnej spirali oraz wywoływanie mechanizmu odtwarzania się cząsteczki DNA. Animatorzy w prosty i przystępny sposób wytłumaczą najważniejsze zagadnienia związane z DNA oraz opowiedzą, jak dziedziczą się cechy odpowiadające za wygląd człowieka. Na dzieci będą czekać również warsztaty udzielania pierwszej pomocy z poradami dotyczącymi skutecznego wzywania pomocy, postępowania z osobą, która nie oddycha oraz ułożenia człowieka w pozycji bezpiecznej.

zycie

Dzień Dziecka w Centrum Handlowym Osowa wciąż trwa! Tym razem zapraszamy maluchy wraz z rodzicami na specjalną wystawę ‘Było sobie życie’, podczas której dzieci będą mogły odkryć tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu dzięki licznym zabawom i animacjom – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Interaktywna wystawa „Było sobie życie” będzie dostępna w godzinach otwarcia Centrum Handlowego Osowa.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.