1000 PUDEŁEK NA ŚWIĘTA – rusza 2. edycja projektu SPOKO – Społeczny Kosz

6 Paź

Wystartowała druga odsłona kampanii społecznej SPOKO – Społeczny Kosz. Zysk ze sprzedaży pudełek wypełnionych rękodzielniczymi wyrobami i eko-smakołykami wytworzonymi przez stowarzyszenia, fundacje i spółdzielnie społeczne zasili SPOKO FUNDUSZ, wspierający podmioty społeczne zrzeszone i działające w ramach projektu.

Ubiegłoroczna edycja projekt ukierunkowanego na wsparcie pomorskiej ekonomii społecznej spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, a SPOKO zestawy trafiły do blisko 800 odbiorców.
W tym roku wyjątkowe pudełka przygotowane przez SPOKO – Społeczny Kosz, dystrybuowane będą w ramach kampanii 1000 PUDEŁEK NA ŚWIĘTA. Oferta skierowana jest zarówno do firm, jak i do odbiorców indywidualnych.

W ubiegłym roku, prowadząc działania związane z dystrybucją zestawów SPOKO, skupiliśmy się na dostarczaniu ich firmom i instytucjom biznesowym. Otrzymaliśmy jednak wiele głosów i deklaracji zainteresowania od osób prywatnych. W tym roku wychodzimy więc naprzeciw tym sygnałom i nasza oferta skierowana jest do wszystkich tych, którzy poprzez zakup świątecznych produktów, chcą wesprzeć SPOKO ideę oraz naszych dostawców – mówi Emilia Kałużna, koordynator projektu.

Nowe, wyjątkowe zestawy
Tegoroczna odsłona to również zmiany w zawartości i wyglądzie zestawów SPOKO.
W sprzedaży dostępnych jest sześć wyjątkowych kompozycji – różnią się wielkością i doborem produktów.

Zestawy dostępne są w dwóch kategoriach: Świąteczne Smaki – zawierające głównie produkty spożywcze, np. pyszną i pięknie pachnącą konfiturę z płatków róży, oraz Tradycyjne Wyroby – z  wyrobami tradycyjnego rękodzieła i rzemiosła, np. ręcznie wytwarzane mydło czy oryginalne ceramiczne ozdoby świąteczne. Elementy graficzne pudełek nawiązują oczywiście do świąt, ale podkreślają też region, z którego pochodzą produkty – dodaje Emilia Kałużna.

Zestawy zakupić można bezpośrednio na stronie internetowej www.jestesmyspoko.pl albo przez platformę Allegro. Wszystkie zyski ze sprzedaży przekazywane są na SPOKO FUNDUSZ, w ramach którego podejmowane są działania wspierające podmioty społeczne zrzeszone i działające w ramach projektu SPOKO – Społeczny Kosz.

***
SPOKO – Społeczny Kosz jest inicjatywą, której celem jest wsparcie podmiotów działających w obszarze ekonomii społecznej. W ramach projektu komponowane są zestawy upominkowe, których zawartość wytwarzana jest przez stowarzyszenia, fundacje i spółdzielnie społeczne z województwa pomorskiego. Produkty składające się na zestaw, charakteryzują: rzemieślniczość wykonania, wykorzystanie naturalnych i ekologicznych składników oraz wysoka jakość. Ponadto niosą ze sobą niezwykłe historie osób, które je wytwarzają oraz pozytywne wartości. Najważniejsze informacje i aktualności dotyczące projektu można znaleźć na stronie internetowej www.jestesmyspoko.pl oraz na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/SPOKO.spoleczny.kosz

 Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.