Wspólna rodzinna zabawa w Teatrze Szekspirowskim!

6 Kwi

Podczas kwietniowego spotkania (15 kwietnia) w ramach cyklu Rodzinne Zwiedzanie Teatru będziemy – od podszewki! – poznawać kostium teatralny. Na scenach elżbietańskich, za czasów Szekspira, przy symbolicznej, „ubogiej” scenografii, to właśnie kostium pełnił w przedstawieniu istotną inscenizacyjną rolę. Informował widza zarówno o statusie społecznym danej postaci, jej wieku i zawodzie, jak i o… płci, np. gdy role żeńskie grali młodzi chłopcy.

Podczas spotkania przyjrzymy się temu, jak kostium aktora zmieniał się na przestrzeni wieków oraz jaką funkcję pełnił w teatrze. A przede wszystkim, wspólnie z całymi rodzinami, stworzymy własne kostiumy i poczujemy się jak aktorzy na prawdziwej scenie, odgrywając fragment sztuki. Zaciekawieni? 

Uwaga: warsztaty skierowane są do dzieci powyżej 4 roku życia.

Co będziemy robili:
1. Sala drewniana
• powitanie uczestników
• prezentacja i omówienie kostiumów

2. Przejście do charakteryzatorni
• opowieść o różnych rodzajach kostiumu teatralnego – z podziałem na epoki i rodzaje spektakli
• praca nad fragmentami tekstów, do których uczestnicy zaprojektują i wykonają swoje kostiumy

3. Scena główna
• przygotowanie kostiumów i ich prezentacja
• odegranie przez uczestników scenki w przygotowanych kostiumach

Co? Rodzinne Zwiedzanie Teatru
Gdzie? Gdański Teatr Szekspirowski
Kiedy? 15 kwietnia 2018, godz. 11:00 | 13:00 | 16:00 (czas trwania: 90 min)
Bilety: 10 zł/os.
Zakup biletów online na stronie BILETY.TeatrSzekspirowski.pl lub w kasie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ul. W. Bogusławskiego 1) w godz. 14:00 – 19:00, tel. 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl.

Ilość miejsc ograniczona!

Rodzinne Zwiedzanie Teatru to warsztaty, podczas których dzieci i ich rodzice we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru – jego historię, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk – takich jak np. sztuka muralu. Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.