Ustawmy się na jedno piwko, czyli Kuba Knap wraca do Sopotu

25 Kwi

Po sukcesie styczniowej sztuki do Sopotu 27 kwietnia wraca reprezentant Alkopoligamii – Kuba Knap, a z wraz z nim, po raz pierwszy na pomorskiej ziemi, raper Zioło. Jako support wystąpi El Cabu. Start: godzina 20.00 w sopockiej Mewie Towarzyskiej.

Kuba Knap (’90) – pochodzący z Halinowa MC, którego wzrost jest proporcjonalny do umiejętności. Lepszy Żbik Alkopoligamii w tym roku nie tylko zaprezentował nam swój, bardzo słusznie przyjęty materiał „Bez Nerwów, Bez Złudzeń” (follow-up do Numera również nieprzypadkowy), ale też przednio zaprezentował się na albumie „Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki” oraz składance „Klaser Vol. 1”. Jest jednym z niewielu polskich raperów swobodnie posługujących się ironią. Jego uwielbienie lenistwa i laidbacku idzie w parze z bystrą obserwacją rzeczywistości i nawet, kiedy stwarza pozory gościa, który ma wszystko w dupie, w rzeczywistości zawsze przemyca w swoich tekstach coś więcej. Kreślony przez niego obraz świata potrafi być beztrosko rozmazany działaniem szlugów, bluntów i Perełek, ale jednocześnie nie mniej imponuje, kiedy łapie ostrość. Tę ostatnią można zresztą rozumieć dwuznacznie, bo i język ma niewyparzony, a u prawdziwego MC jest to cecha nieodzowna. Ma charakterystyczny głos i potrafi się nim posługiwać zarówno, kiedy rapuje jak i nucąc na southside’ową modłę. Zjawiskową w polskich warunkach umiejętność relaksowania podkreśla swoim skillem producenckim. Dlatego też w całej Polsce coraz więcej osób czeka na oficjalny debiut. Takiego stylu w Polsce jest bardzo mało, a zapotrzebowanie rośnie.

Zioło (’89) – urodzony w Żaganiu reprezentant wrocławskiej sceny, raper i producent znany z bystrych i uszczypliwych tekstów, często przedstawianych z przymrużeniem oka, ale skłaniającymi do przeróżnych refleksji. Jego mocno podkręcone używkami spojrzenie na świat jest unikatowe, a tematy poruszane inteligentnie, z humorem, bez kompromisów, ale i bez zbędnego patosu. Zioło już dawno wydostał się z kleszczy porównań do Smarka (zestawiany bywał również z Łoną), z drugiej strony nie da się jednak ukryć, że wziął z gorzowskiej legendy wszystko to, co miał najlepsze. A zatem: bystre spojrzenie na rzeczywistość i trafne, nieraz gorzkie spostrzeżenia, przy jednoczesnym usposobieniu a’la sympatyczny luzak, z którym napijesz się i zapalisz, dystans i lekkość w pisaniu prześmiewczych tekstów, także samokrytycznych. Jako producent stawia na klasyczne klimaty, lubi jednak uciekać od banału, a o poziomie niech świadczy sama lista osób, które do tej pory korzystały z jego podkładów (m.in. KęKę, Ten Typ Mes).

Jako support wystąpi El Cabu, doświadczony kartuski zawodnik nieznany szerszej publiczności. Jego koncert to spora zagadka, ale też nadzieja na coś świeżego. Impreza startuje o godzinie 20.00. 

Bilety w cenie od 15 do 25 zł dostępne w następujących punktach: Mewa Towarzyska (Sopot), Kolczyk Shop (Gdańsk Wrzeszcz PKP).

Knap, Zioło Sopot 27.03

 Źródło: Informacja prasowa.

>>ZOBACZ TAKŻE: Fotorelacja z pierwszego koncertu Kuby Knapa w Sopocie<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.