TEDxGdańsk Salon już 26 sierpnia w gdańskim IKM

21 Sie

Tematem wiodącym wydarzenia będą „Kręgi”- szeroko rozumiane i wielowymiarowe pojęcie odnoszące się do funkcjonowania miasta. Tym razem na scenie TEDxGdańsk w roli prelegentów pojawią się profesor Jerzy Limon, Piotr Surmacki oraz Małgorzata Zalewska.

Gorąca atmosfera konferencji TEDxGdańsk, wydarzenia opartego na licencji TED, organizacji zapoczątkowanej w Kalifornii, przyciąga zwykle setki chętnych. Aby dostać zaproszenie na widownię, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i poczekać na wyniki rekrutacji. Wydarzenia TEDx to okazja do spotkania nieprzeciętnych osobowości. Do tej pory podczas gdańskich wydarzeń głos zabierali m.in. Tymon Tymański, Elżbieta Benkowska, której „Olena” jako pierwszy w historii polskiej kinematografii film fabularny został nominowany do kategorii krótkich filmów na festiwalu w Cannes, czy Piotr Kuropatwiński, dr nauk ekonomicznych, autor szeregu opracowań na temat korzyści z codziennego korzystania z roweru, turystyki i rekreacji rowerowej.

26 sierpnia uczestnicy skupiać będą się na „Kręgach” poruszając temat z wielu różnych perspektyw. Jerzy Limon to światowej klasy profesor nauk humanistycznych. Jako fundator współtworzył i objął funkcję prezesa Fundacji Theatrum Gedanense, działającej na rzecz odbudowania teatru szekspirowskiego w Gdańsku i organizującej coroczny festiwal teatralny. Oprócz profesora na scenie IKM pojawi się Piotr Surmacki, który w 2013 roku wprowadził na rynek aplikację LetsMeetApp, która zwiększa prawdopodobieństwo przypadkowego spotkania znajomych wysyłając odpowiednie powiadomienia do użytkownika. Twórca urządzenia FreeHotSpot, za które otrzymał wyróżnienie od Polskiej Akademii Nauk (PAN). Małgorzata Zalewska jest założycielką pierwszego w Trójmieście klubu organizacji Toastmasters, w którym organizowane są kursy przemawiania publicznego. Od 2012 roku doradca Dziekana Wydziału Ekonomicznego UG ds. Współpracy z Biznesem. Prowadzi autorski cykl szkoleń z zakresu rozwoju kompetencji zawodowych.

Wszystkie prelekcje z Gdańska, tak jak w przypadku wydarzeń TEDx na całym świecie, będą dostępne w internecie.

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu, wypełnij formularz i odpowiedz krótko na pytanie: Co byś zmienił/a w kręgu swoich znajomych? Rejestracja uczestników jest otwarta do 22.08.2014.

Kiedy? 26 sierpnia, godz. 19:00
Gdzie? Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku
Wstęp wolny, obowiązkowa rejestracja

TEDx na Facebooku
TEDx na Instagramie

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.