Sopot Fringe Festiwal zaprasza!

12 Lip

3- 4 sierpnia 2013r. w Sopocie odbędzie się III edycja festiwalu Sopot Fringe Festiwal. Udział w festiwalu mógł zgłosić każdy, kto zechce zaprezentować swoją twórczość, wypowiedzieć się artystycznie lub po prostu skonfrontować z publicznością.
Festiwale Fringe z założenia szukają czegoś innego niż komercyjna popkultura, ale także czegoś innego niż tak zwana „sztuka wysoka”, prezentowana na standardowej scenie kulturalnej. Bazują na otwartym i demokratycznym udziale, wykluczając przedwczesną ocenę i kwalifikację, które ograniczają wolny, artystyczny eksperyment. Dzięki tej misji festiwale nieustannie kreują powiew świeżości w sztuce i ożywiają scenę kulturalną danego rejonu.

Sopot Fringe
Sopot Fringe

Fringe to miejsce dla artystów nowej generacji, którzy ośmielają się odbiegać od popularnej normy, eksperymentować z przestrzenią i myślą, stawiać wyzwania publiczności, wplatać sztukę w życie codzienne, przekraczać granice rodzaju i formy. Dla publiczności jest to miejsce spotkania z „tu i teraz” oraz „jutra” sztuki. Fringe to metaforycznie pasja życia i tworzenia.

Sopot Fringe
Sopot Fringe

W tym roku, w dniach 3-4 sierpnia przestrzenie festiwalowe: Zatokę Sztuki, plażę przy Zatoce Sztuki, Sfinks700, Sopotello, Kiss Ass, Dworek Sierakowskich, Małe Piwko oraz park Łazienki Północne wypełnią występy ponad 40 artystów. Zapraszamy!

 

Więcej informacji o festiwalu:
http://fringe.mcka.pl
https://www.facebook.com/SopotFringe

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja MCKA.

 

fringelogo

 

3 Replies to “Sopot Fringe Festiwal zaprasza!

  1. Pingback: Lewinska Affair na Sopot Fringe Festiwal! | my3miasto.pl

  2. Poważnie obawiam się festiwali bez wyraznie zaznaczonych granic. Prezentowane będzie wszystko, co kto chce i uważa za twórczość? Poprzyglądam się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.