KęKę, RakRaczej i Hades wystąpią w sopockim Sfinksie

23 Sty

Dwie premiery jednego dnia? To możliwe! W ramach trzeciej edycji imprezy z cyklu Przesłuchania po raz pierwszy w Trójmieście na scenie sopockiego klubu Sfinks700 zagrają: Kękę i projekt projekt RH-, w skład którego wchodzą Rak Raczej i Hades. Start: godzina 20.00.

To może być jedno z najciekawszych wydarzeń hiphopowych tej zimy w Trójmieście – swój premierowy koncert po wydaniu debiutanckiej płyty zagra projekt RH-, czyli pochodzący z Trójmiasta Rak Raczej oraz warszawiak Had Hades. Sopocki koncert będzie ich pierwszym wspólnym występem od czasu wydania debiutanckiego materiału „Karty SIM”. Po raz pierwszy przed trójmiejską publicznością wystąpi również KęKę, raper pochodzący z Radomia, o którym było głośno od dawna, głównie za sprawą luźnych numerów wrzucanych w internet. Cieszący się ogromną popularnością artysta ma w Trójmieście wielu fanów, którzy z pewnością czekali na ten koncert z niecierpliwością.

Dodatkową atrakcją będzie występ duetu Czarny Porzecz i Doktor Fatalny – muzyków rodem z Trójmiasta, którzy będą promować materiał zatytuowany „Ostatni Bohater”.

Bilety w cenie 30 zł dostępne w przedsprzedaży w następujących punktach: Kolczyk Shop (Gdańsk Wrzeszcz, Dworzec PKP) oraz Magictown Spot (Gdynia, Centrum Handlowe Riviera). Liczba biletów w przedsprzedaży ograniczona. W dniu koncertu, na wejściu do klubu, możliwy będzie zakup wejściówki w cenie 40 zł.

02. Przesłuchania 30.01. KęKę, RH-. Plakat

KęKę to reprezentant Radomia, który już w podziemiu cieszył się znakomitą marką, więc jego wyjście „na legal” było tylko kwestią czasu. Wsparcie jednej z największych polskich wytwórni – PROSTO, zaowocowało pierwszym oficjalnym materiałem artysty. KęKę burzy i prowokuje, zarazem przekłada na rap najprostsze emocje, które towarzyszą każdemu. Jako raper jest po prostu do bólu normalny i bezpośredni. I taką też nagrał płytę. Album „Takie rzeczy” spotkał się ze znakomitym przyjęciem w środowisku, a jego koncerty stały się niezwykle pożądane i oczekiwane. KęKę w Trójmieście zagra po raz pierwszy, więc wszyscy, którzy czekali mogą odetchnąć i rezerwować ten czwartkowy wieczór.

RH- to kolaboracja Raka (DwaZera) oraz Hadesa (HIFI Banda). Raku wraz z trójmiejskim składem Dwazera nagrywał i niezależnie wydawał płyty od 2002 roku. W 2011 roku ekipa wydała album w Prosto Label. Hades zadebiutował w 2000 roku. w ekipie HIFI Banda, jednak może być kojarzony z różnymi projektami. Znany jest m.in. z kolaboracji z DJ-em Kebsem, współpracą z O.S.T.R. czy z solowych projektów. Raperzy poznali się przy okazji nagrywania materiału do albumu „Fakty ludzie pieniądze” w 2008 roku. Rok później ekipy HIFI Bandy i DwaZera zjednoczyły się przez co powstał spontaniczny mixtape. Podczas prac nad tą produkcją Raku i Hades spędzili sporo czasu wspólnie w studiu, gdzie okazało się, że mają podobne style i muzyczne zajawki. Naturalne okazało się, że powinni nagrać coś razem i zrobili to w 2011 roku. Wówczas to powstała epka „RH-„, która została dołączona jako bonus CD do limitowanej edycji solowego albumu Hadesa „Nowe dobro to zło”. Połączenie stylów obu raperów zostało świetnie przyjęte przez słuchaczy, a to zachęciło artystów do kontynuowania wspólnych nagrywek. „Karty SIM”, to pierwszy długogrający „owoc” tej warszawsko-trójmiejskiej kolaboracji. Wyprodukowany w całości przez O.S.T.R.’a jest albumem bezkompromisowych wersów i mocnego brzmienia, osadzonym w klimatach złotej ery lat 90-tych, lecz niepozbawionym newschoolowych smaczków. Koncert w ramach Przesłuchań będzie premierowym występem po wydaniu pierwszego albumu.

Wieczór rozpocznie duet Czarny Porzecz & Doktor Fatalny. Ich debiutancki album „Ostatni Bohater” to jeden z najciekawszych i prawdopodobnie najbardziej awangardowy hip-hopowy album tego roku. W skład projektu wchodzą Tomasin oraz DJ Wojak, znani dotąd z działalności w trójmiejskim zespole Dwazera. Obaj artyści postanowili wymyślić się na nowo. Udało się to dzięki naturalnym składnikom, które od pewnego czasu kiełkowały w ich głowach oraz ukrytym głęboko emocjom, które domagały się uzewnętrznienia.

Źródło: Informacja prasowa. 

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.