Premiera „TANGO 3001” w sopockim Teatrze BOTO

7 Lip

16 lipca o godzinie 20:00 odbędzie się pierwsza premiera w nowo otwartej siedzibie Fundacji Teatru BOTO. Zaprezentowany zostanie spektakl „TANGO 3001”, który jest kontynuacją projektu „Tango Nuevo” z 2011 r., przybliżającego twórczość Astora Piazzolli, artysty, który zrewolucjonizował tango argentyńskie. 

Spektakl „TANGO 3001” to futurystyczna opowieść o spalonych marzeniach, o zmarnowanych szansach ale również o nadziei i duchowym zwycięstwie nad śmiercią i porażką. To dynamiczna, liryczna, momentami wesoła, momentami  bardzo wzruszająca propozycja teatralna. To projekt angażujący widza zarówno “duchowo”, jak i fizycznie.

„TANGO 3001” jest kontynuacją projektu „Tango Nuevo” (2011 r.), przybliżającego twórczość Astora Piazzolli, artysty, który zrewolucjonizował tango argentyńskie. Jest rok 3001. Te same kobiety, te same istoty, które niegdyś maszerowały jako zbłąkane dusze po opuszczonej stacji metra w Buenos Aires, wyszły z tego limbo jako dojrzałe postacie i opowiadają swoje historie za pomocą apokaliptycznego tanga geniusza. Tańczą Malambo – argentyński taniec mężczyzn, będący obrazem twardej rywalizacji, podkreślanej mocnymi, rytmicznymi uderzeniami butów o ziemię… Tańczą, wspominają, śpiewają, wracają do życia dzięki muzyce.

DODATKOWE INFORMACJE O SPEKTAKLU:

Scenariusz i reżyseria: Giovanny Castellanos;

Muzyka : Astor Piazzolla;

Aranżacja: Urszula Borkowska;

Wykonanie : Zespół Machina del Tango;

Teskty piosenek: Anna Iberszer, Maria Łaś;

Obsada: Agnieszka Castellanos-Pawlak, Renia Gosławska, Magdalena Smuk;

Reżyseria świateł: Tomasz Weber;

Produkcja: Teatr BOTO w Sopocie;

Zrealizowano w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Sopotu.

Premiera spektaklu, będąca jednocześnie pierwszą premierą w nowo otwartej siedzibie Fundacji Teatru BOTO, odbędzie się 16 lipca o godzinie 20.00. Kolejny pokaz: 17 lipca (niedziela), godz. 20:00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru BOTO (ul. 3-go Maja 55B/1). Rezerwacje: rezerwacja@boto.art.pl (ilość miejsc ograniczona).

TANGO 3001-2

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.