Mololo 2018. Ostatnie pokazy na Skwerze Kuracyjnym

12 Wrz

PTH Kąpielisko Morskie Sopot Sp. z o.o. 14 i 15 września zaprasza na ostatnie pokazy w ramach Mololo 2018. Zaprezentowany zostanie spektakl uliczny „Czerwony kapturek w gotik stajlu” na motywach powieści Salci Hałas pt. „Pieczeń dla Amfy”. Wstęp wolny. 

Mololo to krótkie spektakle plenerowe (ok. 30 min.) odbywające się przez cały okres letni (ok. 30 występów) przy fontannie na Skwerze Kuracyjnym. Wykraczają poza schemat teatru ulicznego, bardzo mocno obecna jest w nich muzyka i taniec. Klimat różny: czasem współczesny, czasem kostiumowy. W ramach ostatniej w tym sezonie prezentacji (14 i 15 września) zobaczymy spektakl „Czerwony kapturek w gotik stajlu” na motywach powieści Salci Hałas „Pieczeń dla Amfy” nagordzonej Nagrodą Literacką Gdynia 2017.

Opis sztuki:

Maria i Elwirka opowiadają bajkę, bo tak uczyła pani świrolog na zajęciach, co je im Unia zafundowała. Że jak się ma kryzys i problem, to jest taki sposób, żeby sobie napisać bajkę. I ma pomóc. W tej bajce jest i bulterierka Amfa, i dziewczynka zombi. A przede wszystkim jest Czarek, co na Islandię wyjechał. Ale potem wrócił.

reżyseria: Magdalena Płaneta

choreografia: Kurusz Wojeński

muzyka „na żywo”:
Jan Elf Czerwiński – beatbox, loopy
Marcin Kulwas – syntezator

występują:
Joanna Żóraw – Maria
Agata Mieniuk – Elwirka

oraz tancerze:
Aleksandra Foltman, Kamila Maik,Kalina Porazińska
Rafał Alchimowicz, Adrian Kulesza

produkcja:
Marcin Kulwas

organizator:
PTH Kąpielisko Morskie Sopot Sp. z o.o.

Start: godz. 20.00. Wstęp wolny. 

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.