MOLO: koncerty w muszli

7 Sie

W dniach 10–11 sierpnia (sobota–niedziela) o godz. 16:00, PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej! Wstęp wolny!

SOBOTA
16:00 Free Way (pop/soul/latino)
17:30 Krzysztof Majda Quartet (pop/soul)

NIEDZIELA
16:00 Sopocka Orkiestra Promenadowa (muzyka klasyczna)
17:30 Old Romantic (jazz/pop/latino)

FREE WAY
Zespół, który tworzą muzycy znani z Trójmiejskiej sceny. Stylistyka zespołu to energetyczny pop z elementami muzyki funky i latino. Cechą szczególną zespołu jest duża wrażliwość i kreatywność muzyczna, co sprawia, że zespół potrafi sprostać różnym gustom i wymaganiom słuchaczy. Na program koncertu składają się różne przeboje od lat 70′ tych do czasów współczesnych. Wśród nich usłyszeć można utwory: Billa Withersa , Bruno Marsa , Jusyina Timberlake’a czy Eda Sheerana.

Obecny skład zespołu tworzą: Adam Skrzypczyk gitara // Jacek Zieliński bas // Maksymilian Kreft perkusja oraz Marcin MOLEND Molendowski – 23 letni wokalista i songwriter, uczestnik telewizyjnego show „The Voice of Poland”, 14 czerwca bieżącego roku ukazał się jego debiutancki album „Wave”.

KRZYSZTOF MAJDA QUARTET
Krzysztof Majda – wokalista, instrumentalista, songwriter i aranżer, magister sztuki, absolwent wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie p. Krystyny Stańko. Współpracował na jednej scenie wraz z Anną Wyszkoni, Krystyną Stańko, Stanisławem Szczycińskim, Cezarym Paciorkiem, Maciejem Sikałą, Sławomirem Łosowskim, big bandami pod dyrekcją Leszka Kułakowskiego i Jana Konopa oraz Combo Juniors Band. Koncertował między innymi na festiwalu Jazz Jantar, Festiwalu Przyjemności Muzycznych, wielokrotnie w Filharmonii Bałtyckiej oraz na wielu pomorskich scenach. Miał przyjemność współwystępować z Anną Wyszkoni, Stanisławem Soyka, Tadeuszem Woźniakiem i zespołem Zakopower podczas koncertu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w londyńskim Royal Albert Hall. Współtworzy lub współtworzył takie grupy jak Orkiestra Daniela Nosewicza, Krzysztof Majda Trio. Dubbingował dla kanału BBC Ceebies muzyczną bajkę „Zingzillas” (główny bohater – Zak). Wyróżniony Nagrodą Publiczności na Festiwalu „Jazz na Wsi”, Chodów 2013. W 2017 roku wydał płytę „Bieg zdarzeń. Tribute to Turnau”. Autor warsztatów wokalnych i gospel. Jako pedagog związany z fundacją „Port Art” oraz Centrum Muzycznym „Virtuo”.

Krzysztof Majda – wokal
Paul Rutschka – gitara basowa
Hubert Świątek – instrument klawiszowy
Adam Golicki – perkusja

Old Romantic
Old Romantic

SOPOCKA ORKIESTRA PROMENADOWA
Od ponad 30 lat prowadzona jest przez Mariana Stefanowicza – muzyka orkiestry Opery Bałtyckiej a zarazem pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład Zespołu wchodzą znakomici muzycy z Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar Orkiestry obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową – arie operowe, operetkowe, musical, standardy jazzowe oraz charakterystyczne marsze dla zespołów dętych. Z zespołem współpracują także znakomici soliści.

OLD ROMANTIC
Z jednej strony subtelnie i romantycznie , a z drugiej tanecznie, swingując i bossa novami kusząc. Kwintet Old Romantic zaprasza w podróż do własnych interpretacji piosenek znanych głównie z lat 80tych. Znakomita wokalistka Aga Brenzak, współpracująca gościnnie z Teatrami Muzycznymi w Gdyni i w Toruniu. Na instrumentach klawiszowych legendarny trójmiejski muzyk i kompozytor Maciej Łyszkiewicz, twórca zespołów No Limits, Leszcze, Łyczacza, Iza & Latynoscy Brothers oraz The Q. Perkusista Sławek Dumański, ceniony muzyk sesyjny współpracujący z The Q, John Leysner Group, Motyle. Młody i niezwykle utalentowany kontrabasista Filip Arasimowicz i nominowany do Fryderyków w roku 2010 saksofonista Olek Kamiński.

Fot.tyt.: Free Way.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.