Marek Dyjak na koncercie w GTS (KONKURS)

14 Lut

18 lutego o godz. 20:00 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim Marek Dyjak zaprezentuje swoją najnowszą płytę pt. „Pierwszy śnieg”. Mamy dla Was podwójne zaproszenia na koncert!

„Miejsca przedmioty kształty drzwi” to pierwszy singiel z najnowszej płyty Dyjaka – „Pierwszy Śnieg”. Jego premiera odbyła się 15 listopada 2016. Autorem i kompozytorem utworu jest Robert Kasprzycki. Połączenie jego poezji i muzyki z charakterystyczną chrypą i charyzmą Dyjaka, dają rozszywający efekt. Motyw przewodni piosenki to rozpoznawalne u Dyjaka akordeon i trąbka, grające marszową melodię, przypominającą „Złotą Rybę” z płyty „Moje Fado”.

„Pierwszy śnieg”, to zapowiedź powrotu Dyjaka do korzeni; do pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w, jedynej słusznej dla niego, molowej tonacji.

Na płycie „Pierwszy Śnieg” pojawią się teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza i wspomnianego wyżej Roberta Kasprzyckiego, które mogą znaleźć bezpośrednie odniesienie do ostatnich wydarzeń z jego życia. Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości. Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka – Jerzy Małek.

Wróciłem do moich ukochanych poetów i wierszy. Znów wybrałem pieśni, w które wierzę. Jestem trochę starszy, już po 40–stce i dzisiaj te teksty nie straciły nic na moim ich rozumieniu. Uwielbiam te piosenki śpiewane przez ich autorów i postanowiłem je także zaśpiewać. Pragnę podziękować autorom tych starych, i tych całkiem nowych pieśni, które powstały na tę płytę. Długo szukałem w sobie powodu by spróbować jeszcze raz być interpretatorem. Śpiewanie swoich postanowiłem odłożyć na później, może na koniec… – opowiada Marek Dyjak.

dyjak1

Gdzie? Gdański Teatr Szekspirowski
Kiedy? 18 lutego 2017, godz. 20:00
Za ile? 80 zł parter – miejsca siedzące, 60 zł galerie frontowe, 50 zł galerie boczne

Bilety dostępne w kasie GTS, codziennie w godz. 14:00-19:00 oraz online.

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i zdobądź podwójne zaproszenie na koncert Marka Dyjaka w GTS.

                                     Kim z wykształcenia jest Marek Dyjak?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do czwartku (16 lutego) do godziny 17.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – DYJAK. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 16 lutego, do godziny 17.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety na koncert w GTS.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Fot.tyt.: Marek Dyjak/W. Kornet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.