Książka to dzieło sztuki – Noc Sztuki w Bibliotece Oliwskiej

25 Lip

W najbliższą sobotę, w Bibliotece Oliwskiej będzie można poznawać literaturę w mniej oczywistej, niż zazwyczaj, formie.

Zenon Fajfer oraz Ludomir Frączak muzycznie i wizualnie zaprezentują Literacką Podróż po Gdańsku. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa liberatury – literatury totalnej, która oprócz tekstu zwraca uwagę na książkę, jako przedmiot materialny: formę, kształt i materiał, z którego jest zrobiona.

Noc Sztuki w Bibliotece odbędzie się w sobotę, 26 lipca w godz. 19:00 – 24:00 w Filii nr 2 WiMBP Biblioteki Oliwskiej przy ul. Opata J. Rybińskiego 9 w Gdańsku Oliwie.

Biblioteka to miejsce pełne książek. Są grube i cienkie w miękkiej lub twardej okładce, szyte, klejone, ilustrowane bądź nie. Wszystkie książki w bibliotece są jednak do siebie podobne. Mają początek, koniec, stronę tytułową i kartki, które należy przewracać od pierwszej do ostatniej.

ksiazka 2

A gdyby tak książkę zamknąć w butelce lub wydrukować w formie luźnych kartek, które można czytać w dowolnej kolejności? Takie i dużo bardziej zaskakujące pomysły mają twórcy liberatury, której przykłady będzie można zobaczyć na wystawie podczas Nocy Sztuki w Bibliotece.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.