KoLEKCJE. Rozmowy o pasjach po godzinach

23 Paź

KoLEKCJE to nowy cykl spotkań, wykładów i warsztatów skupionych wokół pasji do kolekcjonowania, zbierania, miłości do staroci i przedmiotów. Archiwizacja zdjęć w domowych zbiorach, fotografia kolekcjonerska, renowacja starych mebli, to tematy jakie poruszą osoby prowadzące na spotkaniach, które odbędą się 8, 10 i 13 listopada w Instytucie Kultury Miejskiej.

8. listopada Maciej Turczyniak z Fundacji Archeologii Fotografii poprowadzi warsztaty na temat archiwizacji zdjęć w naszych domowych zbiorach.

Nauczymy się jak zadbać o fotografie, jak je zabezpieczać, jak prawidłowo przechowywać. Poznamy rodzaje papierów, obwolut i opakowań. Dowiemy się jak digitalizować zdjęcia, jak je zapisywać, jak przechowywać pliki. Każdy uczestnik może przynieść własne fotografie, żeby na ich przykładzie porozmawiać o konkretnych metodach – zapowiada Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej, pomysłodawczyni cyklu.

Fundacja Archeologii Fotografii

Warsztaty dla wszystkich domowych archiwistów, posiadaczy rodzinnych albumów ze zdjęciami i osób kochających fotografię odbędą się 8 listopada w godz. 18.00 – 21.00. Koszt warsztatu 30 zł. Bilety: www.kolekcjeikm.evenea.pl.

10. listopada temat fotografii kolekcjonerskiej przybliży uczestnikom i uczestniczkom Katarzyna Gębarowska – fotografka, organizatorka Vintage Photo Festival w Bydgoszczy i założycielka Galerii i Pracowni Farbiarnia.

Vintage Foto FIlm Festival Bydgoszcz

Podczas spotkania Katarzyna Gębarowska opowie ile można zarobić na rynku fotografii, co to jest odbitka kolekcjonerska oraz vintage print i dlaczego ma wielką wartość, o artystach szczególnie poszukiwanych przez kolekcjonerów, targach fotografii kolekcjonerskiej, domach aukcyjnych sprzedających fotografie w Polsce oraz aktualnych cenach zdjęć w kraju.
Wykład otwarty, wstęp wolny. Początek spotkania o godz. 18.00.

13 listopada Aneta Bukowska, autorka bloga www.starychmebliczar.pl zainspiruje do poszukiwania i renowacji starych mebli.

koLEKCJa_renowacja na zdj. Aneta Bukowska

Jak zadbać o nasze ukochane meble? Gdzie szukać antyków? Od czego zacząć renowacje? Podczas wykładu Anety Bukowskiej poznamy historię meblarstwa, style i meble (również meble vintage z lat 60-70. XX wieku). Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą zająć się lub zajmują się kolekcjonowaniem mebli i renowacją, poszukują antyków i mających potencjał mebli vintage. Prowadząca podzieli się również radami dotyczącymi szczegółów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupach.

Wykład otwarty, wstęp wolny. Początek spotkania o godz. 18.00.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Instytucie Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40.

Fot.tyt.: Vintage Photo Festival Bydgoszcz.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.