Katalog Drzew w Teatrze Leśnym

23 Cze

W niedzielę, 25 czerwca o 21.00 w Teatrze Leśnym wystąpi Virpi Pahkinen, słynna skandynawska tancerka, która zatańczy do muzyki z albumu „Catalogue des Arbes” (Katalog Drzew) Jacaszka.

Virpi Pahkinen to wielokrotnie nagradzana fińska tancerka i choreografka. Występowała w ponad 45 krajach, m.in. w USA, Australii, Meksyku, Południowej Afryce, Chinach, Indonezji czy Libanie. Jedni, oglądając ją, mają wrażenie, że jest z przyszłości, drugim jej taniec przypomina modlitwę lub medytację. Pahkinen, zainspirowana Katalogiem Drzew, stworzyła choreografię, co w połączeniu z muzyką Michała Jacaszka złoży się na dźwiękowo-taneczny performance. Oprawę wizualną wydarzenia przygotowali Ula Milanowska i Sylwester Łuczak, współpracujący z Pawłem Grzesiem.

Miejsce występu jest też nieprzypadkowe – Teatr Leśny – stanie się niejako współuczestniczącym tłem, inspirującym ruch Skandynawki.

Organizatorzy: Winda GAK oraz Dom Sztuki GAK; współorganizatorzy: Instytut Polski w Sztokholmie oraz Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”. Koszt biletu na wydarzenie to 5 zł.

Fot.tyt.: V. Pahkinen, M. Jacaszek.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.