Dobrze mieszkać w Nowym Porcie (WIDEO)

10 Wrz

Po raz pierwszy święto swojej dzielnicy obchodzili mieszkańcy Nowego Portu. W ciągu trzech dni można było pobawić się na plenerowych koncertach, obejrzeć fascynujące wystawy zdjęć, a nawet postrzelać z Kałasznikowa i M16.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, by zapewnić jak najbardziej różnorodne atrakcje i dla tych starszych, i dla młodszych uczestników festynu. Malowanie twarzy, loteria przeznaczona na pomoc ubogim dzieciom, koncert znanej z teledysku grupy Weekend Oli Wróbel i spotkanie z piłkarzami Lechii Gdańsk – to tylko niektóre z sobotnich punktów programu. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa przygotowała mini- kursy językowe oraz porady na temat pisania CV i listów motywacyjnych. Można było także wygrać atrakcyjne karnety, ufundowane przez ASG Rozgrywki Trójmiasto.

strzelnica

Najważniejsze jednak było spotkanie, możliwość integracji i znalezienia czasu na rozmowę, wspólne żarty i taniec – przekonywał Krzysztof Wysocki z Rady Dzielnicy. To wszystko znajdziecie w naszej relacji z sobotniego festynu:

Nie zabrakło także okazji do dyskusji nad rozwojem Nowego Portu. W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrody „Nowy Port się zmienia” i otrzymali je: Ewelina Oleksy, dziennikarka Dziennika Bałtyckiego, ks. Wiesław Philipp oraz fotografik z Nowego Portu, Piotr Połoczański.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska, głównym zaś organizatorem było stowarzyszenie Pakt dla Nowego Portu.

sercenp

5 Replies to “Dobrze mieszkać w Nowym Porcie (WIDEO)

  1. doktoor pisze:Ja akurat w seiipnru do AYT leciałem z Bydgoszczy, choć w bydgoskim biurze polecali wylot z Gdańska ( ?? ), podobno tam są niższe opłaty lotniskowe.Tak, być może Chorwacja jednak obłożenie lotf3w z Bydgoszczy na aktualnych kierunkach i tak jest blisko 100%. No może jakieś biuro pomyśli o połączeniu ze Splitem myślę jednak, że wylotf3w nie zorganizują z BZG!Cf3ż, wypada cieszyć się z tego co jest, ale to mizerota.

  2. Na zakończenie odbył się rewelacyjny mini-recital naszego największego artysty- Tomka Lipy Lipnickiego-lidera grup LIPALI I ILLUSION 🙂 Niech żałują ci, którzy nie przyszli posłuchać szczególnie autor powyższego artykułu, który zapewne wyszedł po wręczeniu nagród.

  3. Faktycznie wydarzenie z miłą atmosferą i dobrze zorganizowane. Były atrakcje dla najmłodszych i trochę starszych dzieci. Dorośli też mogli znaleźć coś dla siebie. Świetni prowadzący całą imprezę i niezwykle pomocni harcerze. Miłym akcentem były niebieskie balony, które królowały pośród głów mieszkańców. Rozdawała je Szkoła Językowa FLASH, założona i prowadzona przez mieszkańców Nowego Portu. Oby więcej takich inicjatyw:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.