Czy Dolne Miasto ma filmowy potencjał?

3 Paź

Dolne Miasto było scenerią wielu filmów – zainspirowało m.in. Andrzeja Wajdę, Ryszarda Bugajskiego czy Antoniego Krauze, a w scenerii tej dzielnicy grali Przemysław Sadowski, Zbigniew Cybulski i Daniel Olbrychski. Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki i Opowiadacze Historii Dolnego Miasta zapraszają na specjalny, filmowy spacer po Dolnym Mieście, który odbędzie się w niedzielę, 5 października. Rozpocznie się o godz. 12.00 przed Instytutem Kultury Miejskiej. 

Gdańsk, a dokładniej Dolne Miasto „zagrało” m.in. w „Podróży za jeden uśmiech”, „Układzie zamkniętym”, „Czarnym czwartku” czy „Do widzenia, do jutra”. Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Dolnym Mieście oprowadzą uczestników i uczestniczki spaceru szlakiem miejsc, w których kręcone były słynne, polskie filmy i pokażą ich archiwalne zdjęcia.

Jeśli chcesz poznać sekrety tworzenia filmów na Dolnym Mieście przyjdź w niedzielę, 5. października w samo południe przed Instytut Kultury Miejskiej, skąd zabierzemy Cię na magiczną wycieczkę w przestrzeń, która prawie nie istnieje – zapowiadają Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Dolnym Mieście.

Spacer startuję w niedzielę, 5 października. Rozpocznie się o godz. 12.00 przed Instytutem Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy. Zgłoszenia można wysyłać pod adres punkt@ikm.gda.pl lub zgłaszać w Punkcie Informacji Kulturalnej (ul. Długi Targ 39/40), pon-pt, godz. 10.00 – 18.00; sb – nd, godz. 12.00 – 16.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.