Zmiana jest w naszym mieście i w nas samych! Salon TEDx Gdańsk

17 Wrz

Miasto się zmienia – a Ty? To tytuł pierwszego z serii kameralnych spotkań TEDxGdańsk, które odbędzie się już 28 września w Olivia Business Centre. Salon – bo taką nazwę nosi, ma na celu zaangażowanie lokalnej społeczności i przygotowanie corocznej edycji TEDxGdańsk, która odbędzie się w grudniu.

Tematem wrześniowego spotkania będzie zmieniająca się twarz miasta i jego mieszkańców.

Na spotkaniu zaprezentowane zostaną prelekcje, odnoszące się do wyzwań rozwojowych jakie stoją przed ludźmi, którzy żyją w Gdańsku, tu się uczą i pracują, z tym miastem wiążą swoją przyszłość i chcą, aby to miasto rozwijało się w inspirujący sposób. Intensywne zmiany strukturalne, jakie zachodzą na terenie Gdańska, szczególnie w kilku ostatnich latach, stały się dla nas impulsem do refleksji: czy każdy z nas indywidualnie też się zmienia i tym samym rozwija siebie i swój sposób myślenia o świecie? Czy jesteśmy gotowi na duże wyzwania oraz jak ambitne cele sobie przed sobą stawiamy? Porozmawiamy także o komunikacji, zarówno tej między ludźmi, a także tej, z której na co dzień też korzystam czyli tradycyjnego środka transportu.

Program Salonu:
Piotr Arak: „Młodzi: Jak im nie pomagać.”,
Piotr Kuropatwiński: „Rower- tnąca krawędź innowacji miejskich”,
Szymon Kobyliński: „Rower, pasja, biznes”.

Uczestnictwo w wydarzeniach TEDxGdańsk jest bezpłatne. Rejestracja już się rozpoczęła pod adresem:
http://www.tedxgdansk.com. i trwa do 21 września 2013!

TEDxGdańsk Salon odbędzie się w Olivia Business Centre, największym centrum biznesowym i biurowym w północnej Polsce.

Czym jest TED i TEDx?

TED jest organizacją non-profit, która zajmuje się ideami wartymi propagowania. Obecnie TED to wiele projektów odbywających się na całym świecie, które wspierają ciekawe i odkrywcze idee, mogące zmienić rzeczywistość. Każdego roku zaproszeni na konferencję TED myśliciele i działacze z całego świata przedstawiają osiemnastominutowe wystąpienia, które są następnie udostępniane bezpłatnie na witrynie TED.com.

Prelegentami TED byli m.in. Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende i premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown. Konferencja TED odbywa się co roku w mieście Long Beach w Kalifornii, z jednoczesną transmisją wideo dostępną w Palm Springs.

W ramach organizacji TED stworzono TEDx, program lokalnych konferencji organizowanych niezależnie, który pomaga w rozpowszechnianiu idei. Tym samym Gdańsk dołącza do prestiżowego grona, w którym znajduje się m.in. Berlin, Nowy Jork, Paryż, Londyn czy Warszawa.

Historia TEDxGdańsk

Konferencja TEDxGdańsk, miała swoją pierwszą odsłonę 6 grudnia 2012 roku. Tematem przewodnim było przełamywanie barier w życiu, nauce, społeczeństwie, kulturze i biznesie. Prelekcje wygłosili: Grzegorz Lewicki, Szymon Wróblewski, Agnieszka Wroczyńska, Tomasz Antonowicz, Piotr Bucki, Anna Rogala, Piotr Rutkowski. Na żywo, w oryginalnej oprawie muzycznej, wystąpiły Kinga i Karolina Pruś z zespołem.

Organizatorem TEDxGdańsk jest Stowarzyszenie Młody Gdańsk.
http://www.tedxgdansk.com./
https://www.facebook.com/TEDxGdansk
https://www.facebook.com/mlodygdansk

Fot. M. Kwapisiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.