„Wypracuj Przyszłość” – płatne staże nie tylko w wakacje

8 Lut

Trwa druga edycja projektu „Wypracuj Przyszłość”, przygotowanego z myślą o tych, którzy chcą zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe, jak również o tych, którzy poszukują stażysty czy też nowego pracownika. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w projekcie.

„Wypracuj Przyszłość” to projekt zawodowych staży całorocznych, realizowany przez gdański magistrat w partnerstwie z Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku. Celem projektu jest pomoc uczniom ostatnich klas techników i ich absolwentom oraz studentom i absolwentom uczelni wyższych w zdobyciu doświadczenia zawodowego, ułatwiającego im znalezienie pierwszej pracy i pozostanie na lokalnym rynku pracy. Projekt ma również na celu wsparcie firm, organizacji pozarządowych i innych instytucji w poszukiwaniu stażystów oraz nowych pracowników.

Do projektu można przyłączyć się w każdym momencie jego trwania, a staże mogą być realizowane w okresie całego roku. Fundator samodzielnie określa czas oraz formę zatrudnienia stażysty, przy czym zgodnie z założeniami projektu minimalny okres trwania stażu wynosi miesiąc, a kwota minimalnego wynagrodzenia za miesiąc stażu to 1300 zł brutto.

Aby zostać uczestnikiem projektu, wystarczy zarejestrować swoje zgłoszenie na stronie projektu www.wypracujprzyszlosc.pl, a następnie wybrać oferty stażu. Uczestnik ma możliwość zarejestrowania się równocześnie do maksymalnie 3 firm, w odpowiedzi na 3 różne oferty.

 Przedsiębiorcy, firmy i instytucje zainteresowane udziałem w projekcie, proszone są o wypełnienie deklaracji uczestnictwa (dostępna na stronie projektu) i przesłanie jej wraz z logo firmy na adres: wypracujprzyszlosc@gdansk.gda.pl. Fundatorzy staży samodzielnie umieszczają oferty miejsc stażowych na stronie projektu – informują organizatorzy.

Aktualnie do 2. edycji projektu przystąpiły 43 firmy, a na uczestników czeka 28 miejsc stażowych. Oferty dotyczą m.in. takich branż jak: IT, finanse i księgowość, logistyka, budownictwo oraz ubezpieczenia.

Warto przypomnieć, że w 1. edycji projektu udział wzięło 37 fundatorów staży, którzy ufundowali 74 oferty na łącznie 108 miejsc stażowych. W systemie zarejestrowano 205 uczestników, którzy złożyli 424 zgłoszenia na staż.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.