Wakacyjny Staż, czyli letnia przygoda z karierą

11 Wrz

Skończyły się wakacje, a wraz z nimi końca dobiega kolejna edycja gdańskiego programu Wakacyjny Staż, w ramach którego prawie czterystu młodych ludzi – studentek i studentów – odbywało staże w firmach z Gdańska i Pomorza. Dziś zakończyły się staże, które odbywały się w gdańskim magistracie.

Przypomnijmy: akcja „Wakacyjny Staż” organizowana była w Gdańsku już po raz piętnasty. W ramach projektu miasto Gdańsk wspólnie z przedsiębiorcami pomaga studentom i absolwentom uczelni zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia zawodowe oraz ułatwia im wejście na lokalny rynek pracy. Co roku, dzięki licznemu gronu fundatorów, zainteresowani mogą wybrać miejsca stażowe spośród wielu przygotowanych ofert. Praktykę można odbyć m.in.: w bankach, centrach usług księgowych i finansowych, firmach deweloperskich, konsultingowych, logistycznych, branży IT, a także w spółkach miejskich. W sumie przez 15 lat trwania akcji staże odbyło już blisko cztery tysiące osób. W tym roku 93 fundatorów ufundowało łącznie 376 miejsc stażowych.

W Gdańskim magistracie staże odbywało latem siedem osób. Młodzi ludzie pracowali w różnych wydziałach urzędu. Zaś jedna ze stażystek – pani Barbara Labuda – ostatni dzień stażu spędziła w sposób szczególny: towarzysząc w zajęciach Aleksandrze Dulkiewicz, zastępcy prezydenta ds. polityki gospodarczej.

W czerwcu, kiedy na uroczystej gali miałam okazję spotkać tegorocznych stażystów i wręczyć im nominacje na staże, zapowiadałam, że jednego z nich będę chciała osobiście „pomęczyć”. Pokazać czym zajmuję się ja i sztab ludzi odpowiedzialnych w Gdańsku za inwestycje – mówi Aleksandra Dulkiewicz.

Dzień, który obie panie spędziły razem, wypełniony był spotkaniami – najpierw narada w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, potem rozmowy z dyrektorami wydziałów, wreszcie – uroczystość zawieszenia wiechy na Wyspie Spichrzów.

Miałam okazję zobaczyć działanie samorządu z niezwykłej perspektywy. Przekonałam się, że urzędnicy muszą myśleć o każdej inwestycji inaczej – szerzej niż przeciętny mieszkaniec – mówi Barbara Labuda, która jest absolwentką kierunku Europeistyka (specjalizacja samorządowa) na gdańskiej Politechnice. – Jestem zaskoczona również tym, ile rzeczy na raz dzieje się w urzędzie. Ale to bardzo pozytywne zaskoczenie, myślę nawet, że w jakiś sposób wpłynie na kierunek mojego dalszego rozwoju zawodowego – dodaje.

Mam nadzieję, że nie przestraszyłam pani Basi. Bardzo mnie cieszy, że młodzi, dynamiczni ludzie chcą się rozwijać nie tylko w sektorze prywatnym, ale też – samorządowym. Chciałam pokazać naszej stażystce, jak szerokim aspektem spraw się zajmujemy, ale też – że właśnie samorządowcy, urzędnicy mogą realnie wpływać na rzeczywistość, na rozwój naszego miasta – podsumowuje dzisiejszy dzień prezydent Dulkiewicz.

Kolejna edycja Wakacyjnego Stażu już za rok!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.