Transport i logistyka w Monachium!

1 Mar

Transport Logistic to jedna z największych w Europie konferencji branży transportowej i logistycznej. Już 4 czerwca wezmą w niej udział wybrane firmy z Pomorza w ramach wydarzenia gospodarczego organizowanego będącego częścią Projektu „Pomorskiego Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim”.

Monachijskie targi co dwa lata ściągają blisko 2000 wystawców z 60 krajów. To wielkie święto branży logistycznej, transportowej, IT i firm zajmujących się mobilnością, czy też zarządzaniem łańcuchami dostaw. Przedsiębiorstwa obecne w Messie Monachium prezentują produkty i usługi dla transportu towarowego, drogowego, kolejowego, lotniczego i wodnego.

Najbliższa edycja wydarzenia rozpocznie się 4 czerwca i potrwa przez cztery dni. Wśród wystawców znajdą się także pomorscy przedsiębiorcy biorący udział w programie Pomorskiego Brokera Eksportowego. To projekt, który ma pomóc lokalnym firmom wypłynąć na zagraniczne rynki, wzmocnić ich pozycję na arenie międzynarodowej i zwiększyć udział w krajowym eksporcie. Firmy zainteresowane udziałem w Transport Logistic w Monachium mogą zgłaszać swój akces do 6 marca. Szacowany wkład własny przedsiębiorcy przy maksymalnym dofinansowaniu 85% kosztów wynosi 3 125, 93 zł brutto (1 233, 92 netto + VAT + VAT od dotacji). Udział w wydarzeniu gwarantuje m.in. wstęp na konferencję, zakwaterowanie, przelot i transport na miejscu, wyżywienie oraz ubezpieczenie.

Projekt Pomorski Broker Eksportowy jest projektem partnerskim realizowanym m.in. przez instytucje wsparcia biznesu, w tym m.in. Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości. Skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę w Województwie Pomorskim i nastawionych na rozpoczęcie działań eksportowych. Program pozwala firmom na szeroko pojętą promocję na zagranicznych rynkach: uczestnictwo w zagranicznych targach i misjach gospodarczych, pozyskiwanie wiedzy niezbędnej do działalności eksportowej, spotkania z doświadczonymi eksporterami. Celem PBE są ambitne i obejmują m.in. pomoc 1800 firmom, 15 misji gospodarczych, 46 wydarzeń gospodarczych, 36 imprez targowych, 3 konferencje eksportowe, seminaria, spotkania i konkursy grantowe. PBE finansowany jest Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

W tegorocznym kalendarium wydarzeń dostępnych dla przedsiębiorców w ramach Pomorskiego Brokera Eksportowego – oprócz targów w Monachium są m.in. Innovation Day w Karslskronie (7-8.03.2019), wyjazd do Norwegii (28-29.03.2019), China International Beauty Expo w Szanghaju (6-8.05.2019), Indie Beauty Expo w Nowym Jorku (21-22.08.2019), Middle East Design &HospitalityWeek w Dubaju (17-19.09.2019).

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w wydarzeniu Monachium, można uzyskać w siedzibie Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Osoby kontaktowe:Agnieszka Balcewicz; tel. 58 731 65 60 broker@inkubatorstarter.pl oraz Joanna Dudzińska, tel. 58 731 65 76, j.dudzinska@inkubatorstarter.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.