Test Automation Academy – Rozwiń karierę w IT

14 Kwi

Na całym świecie a w szczególności w krajach rozwijających się istnieje ogromny niedobór specjalistów z branży IT. Analiza rynku pracy wskazuje, że z każdym rokiem zapotrzebowanie na osoby techniczne będzie coraz większe. Wiąże się to z potrzebą dzielenia się wiedzą oraz szkolenia coraz większej liczby osób.

Test Automation Academy to inicjatywa, która wychodzi naprzeciw aktualnym oraz przyszłym potrzebom rynku IT a także pozwala na rozwój kariery. TAA to innowacyjne warsztaty z najszybciej rozwijającego się narzędzia do testów automatycznych – Selenium.

kainos1
fot. Paulina Socha

7 kwietnia wystartowała III edycja TAA, która skierowana jest do programistów i testerów z całej Polski. Warsztaty są w pełni sponsorowane przez firmę Kainos Software Poland, która również gwarantuje: nocleg ze śniadaniem (Hotel Scandic Gdańsk), zwrot kosztów podróży oraz catering. Istotnym elementem szkolenia jest przyjazna atmosfera oraz sobotnia impreza integracyjna.

W ciągu jednego weekendu uczestnicy warsztatów zyskają unikatową na rynku wiedzę, która pozwoli im na rozwinięcie umiejętności zawodowych w pracy z testami automatycznymi. Liczba miejsc jest limitowana; z całej Polski przyjętych zostanie tylko piętnaście osób.

Trenerami, którzy poprowadzą warsztaty są pracownicy Kainos: Marek Weihs (Test Team Leader) i Adam Dubowicz (Certyfikowany Scrum Master i Prince2 Practitioner), posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie automatyzacji testów.

kainos2
fot. Paulina Socha

Warsztaty odbędą się 9 i 10 maja w siedzibie firmy Kainos w Gdańsku. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe oraz atrakcyjne oferty pracy (dla studentów oferty płatnego stażu).

 Harmonogram szkolenia

Dzień I (9.05.2014) – 6 godzin

1. Idea automatyzacji testów – czy warto automatyzować, kiedy automatyzować, koszty związane z automatyzacją.
2. Automatyzacja testów – przydatne narzędzia:
◦ SVN
◦ Firebug
◦ Web Developer
3. Wprowadzenie do Selenium IDE.
4. Automatyzacja testów z użyciem Selenium IDE.

Dzień II (10.05.2014) – 7 godzin

1. Selenium WebDriver:
◦ Różnice pomiędzy Selenium RC a Selenium WebDriver
◦ Tworzenie framework’a opartego o Selenium WebDriver
◦ Selenium WebDriver API
2. Logowanie – log4j + TestNG.
3. Automatyzacja testów – dobre praktyki.
4.Testy sterowane danymi (Data-driven testing).

Aby zostać uczestnikiem warsztatów wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny oraz rozwiązać cztery proste zadania.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 23 kwietnia, natomiast 25 kwietnia odbędzie się wybór piętnastu osób, które wezmą udział w warsztatach.

Zdobądź unikalną wiedzę i spędź majowy weekend w Gdańsku.

Dołącz do Test Automation Academy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.