Talent Zgłoś Się! po castingu w Gdańsku

18 Wrz

W minioną sobotę, w siedzibie Regionalnego Ośrodka Telewizji Polskiej w Gdańsku odbyły się castingi do nowego talent-show TVP1 Talent Zgłoś Się!. W ramach konkursu jury wybierać będzie w kilku etapach najciekawsze projekty biznesowe, a na ich twórców będą czekać cenne nagrody oraz zainteresowani inwestorzy.

Partnerem projektu są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, które wspierają program merytorycznie, poprzez współudział w kapitule konkursowej oraz jury w regionalnych pre-castingach, a najlepszym pomysłodawcom oferują inwestycję w ich projekt. Najciekawsze projekty mogą liczyć na 100 000 zł na rozwój swojego przedsięwzięcia, dzięki najprostszemu modelowi inwestycji w start-upy: AIP Seed Capital.

Pierwszy pre-casting odbył się w Gdańsku.

– Na pre-casting zgłosiło się bardzo wiele ciekawych projektów – mówi Przemysław Sola, Partner Zarządzający AIP, odpowiedzialny za Gdańsk i Olsztyn uczestniczący w sobotnim jury. – Widać, że w mieszkańcach Trójmiasta jest bardzo duży potencjał, jeśli chodzi o tworzenie nowych produktów czy opracowywanie usług. Bardzo często jednak prezentacje skupiały się na pokazaniu pomysłu na produkt, a niestety stworzenie dobrego start-upu wymaga także spojrzenia szerzej na rynek, na którym chce się działać, na trendy, konkurencję, klientów.

Część projektów biorących udział w precastingu została zaproszona do Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Gdańsku na trzymiesięczny okres doradczo – szkoleniowy, w trakcie którego uzyskają fachową pomoc w dopracowaniu modelu biznesowego swojego projektu oraz będą mogli pod okiem specjalistów przygotować się do kolejnych etapów konkursu.

Kolejne castingi odbędą się odpowiednio w Katowicach, Poznaniu i Warszawie, dlatego zachęcamy do śledzenie konkursu oraz informacji o projektach realizowanych przez AIP Gdańsk.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.