Trzy szkolenia w gdańskich placówkach ZUS

5 Lut

Gdańskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizują 14 lutego aż trzy bezpłatne szkolenia dla pracodawców.

Pierwsze szkolenie organizuje Inspektorat Gdańsk Wrzeszcz. Jego tematem będzie dokumentowanie prawa do zasiłku chorobowego i opiekuńczego. W programie między innymi omówienie zasad wyliczania oraz składników wchodzących do podstawy wymiaru zasiłku, a także wskazanie niezbędnych dokumentów.

Szkolenie, które odbędzie się w siedzibie Inspektoratu przy ul. Tuwima 9, rozpocznie się o 9.00 i potrwa około 3 godziny.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: elzbieta.urban@zus.pl.

Na dwa kolejne szkolenia zaprasza na ul. Chlebnicką 3/8 Inspektorat Gdańsk-Śródmieście. Pierwsze z nich, które rozpocznie się o godzinie 9.00 poświęcone będzie elektronizacji akt pracowniczych. W jego trakcie będzie się można dowiedzieć na czym polega projekt e-akta i jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych. Organizatorzy wskażą również zmiany, które zostaną wprowadzone w Programie Płatnik i e-Płatnik oraz na profilu płatnika składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) oraz jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach.

Podczas drugiego szkoleniu przybliżona zostanie problematyka kontroli zwolnień lekarskich od pracy w zakresie prawidłowości orzekania i prawidłowości ich wykorzystywania.
Szkolenie rozpocznie się o 10.30 i potrwa około 2 godzin.

Zgłoszenia uczestnictwa w obu szkoleniach przyjmowane są mailowo pod adresem: aleksandra.mlodak@zus.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.