Stwórz własną grę, zaprojektuj aplikację mobilną i spotkaj się z ekspertami! Rusza Tydzień Kodowania!

7 Paź

Wiodące firmy technologiczne, znane w całej Polsce innowacyjne startupy oraz miłośnicy i amatorzy kodowania spotkają się już wkrótce w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. CodeWeek in STARTER i hack3city to odbywające się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w dn. 10-18 października bezpłatne wydarzenia, które mają na celu naukę programowania i wspólne dzielenie się pasją. Druga edycja programu organizowana w STARTERZE poświęcona będzie aktualnym i nadchodzącym trendom w nowych technologiach.

Wciąż jeszcze możliwe jest dołączenie na wybrane wydarzenia zaplanowane podczas tegorocznych CodeWeek in STARTER i Hack3city. Pierwsza część dedykowana jest głównie osobom, które nie miały jeszcze bezpośredniej styczności z programowaniem lub chcą udoskonalić swoje umiejętności i rozwinąć wiedzę– dzieciom, młodzieży, a także tym, którzy myślą o przebranżowieniu lub zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych. Drugie z wydarzeń – Hack3city – to 48-godzinny maraton kodowania (zw. hackathonem), podczas którego spotykają się głównie programiści i łącząc się w zespoły budują wspólny projekt-zadanie, który jest potem oceniany przez specjalistów z firm technologicznych. Wśród gości całego tygodnia pojawią się m.in. przedstawiciele IBM Polska, Intel, Enspirion, Microsoft czy Everytap.

To jedyne takie wydarzenie, w którym wziąć udział może dosłownie każdy, bez względu na stopień znajomości języków programowania. Zainteresowanie programem jest spore, szczególnie, że w tym roku paleta spotkań i warsztatów jest różnorodna. Przygotowaliśmy osobne warsztaty i spotkania dla gimnazjalistów, licealistów, rodziców, geeków, ale też dla osób, które szukają inspiracji czy po prostu informacji o nowych technologiach. W tym roku Codeweekowi towarzyszyć będzie nasze cykliczne spotkanie biznesowe Creative Morning oraz konferencja „Trendy w I(o)T” – mówi Marcin Młyński z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Uczestników konferencji, która odbędzie się we wtorek, do Internet of Things – jednym z najpopularniejszych trendów w historii informatyki – wprowadzi Piotr Pietrzak, CTO z IBM Polska.

Będzie to wizjonerskie wydarzenie, podczas którego giganci ze światowych firm IT opowiedzą o trendzie IoT. Dowiemy się również, w jakim kierunku idą ich działania i z którymi z ich pomysłów będziemy mieli okazję się spotkać w najbliższej przyszłości, a które pozostaną tylko w sferze marzeń – dodaje Marcin Młyński.

Oprócz konferencji na uczestników CodeWeek in STARTER i Hack3city czekają m.in.: Creative Morning z Everytap – trójmiejskim startupem, który oparł swój biznes o technologię iBeacon i pozyskał jako inwestora TVN Ventures; warsztaty konstruowania i programowania robotów z Mistrzami Kodowania czy zajęcia z tworzenia gier komputerowych i podstaw programowania (oba dla młodzieży gimnazjalnej), a także cztery ścieżki technologiczne przygotowujące do maratonu kodowania. Osoby w nich uczestniczące będą mogły stworzyć: własną aplikację mobilną wykorzystującą beacony (ścieżka Estimote); rozwiązanie oparte o technologię NFC, czyli specjalne naklejki na telefon pomagające zaprogramować urządzenie do wykonywania określonych czynności (ścieżka Neoteric dla licealistów); rozwiązanie oparte o hardware Banana PRO, np. inteligentny dom, panele sterujące urządzeniami, stacje meteorologiczne (ścieżka Fre3make) oraz rozwiązanie oparte o technologię Cloud (ścieżka Microsoft).

code

Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne, jednak z uwagi na spore zainteresowanie, w przypadku Hack3city, wymagana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 zł. Szczegóły oraz zapisy na: www.codeweek.inkubatorstarter.pl oraz www.hack3city.com.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.