Rozwiążą każdy konflikt (WIDEO)

20 Mar

Otwarte Dni Mediacji w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej były okazją do przybliżenia zawodu mediatora i przyjrzenia się rozwiązywaniu konfliktu na żywo.Symulację przeprowadziła Magda Bellwon z sopockiego „Conseo”.
I choć przedstawiona sytuacja dotyczyła relacji w związku, mediacja przydaje się także w sądzie, placówkach pedagogicznych i resocjalizacyjnych oraz w miejscu pracy.

Ania i Jacek są parą z pięcioletnim stażem. Poznali się na studiach architektonicznych, oboje pracują w zawodzie. Jacek otrzymał intratną  i rozwijającą  propozycję pracy w Brukseli. Za wszelką cenę usiłuje przekonać partnerkę do wyjazdu, mimo, że ona właśnie dostała awans w swojej firmie. Problemem jest także brak szacunku i porozumienia w związku oraz domniemana zdrada. W próbie pogodzenia zwaśnionych stron uczestniczył mediator.

Symulacja na żywo zachęcała do nowego kierunku studiów podyplomowych na GWSH – z zakresu mediacji właśnie. Studenci mogli przekonać się, na czym polega praca mediatora, a także spytać… o zarobki w tym zawodzie. Zapraszamy do obejrzenia relacji z Otwartych Dni Mediacji na GWSH:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.