Odwiedź Clipster, a potem w nim zamieszkaj!

10 Mar

W kwietniu kolejne osoby dołączą do Clipstera tworzonego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Alfabeat. W tym unikatowym miejscu grupa ludzi przez kilka miesięcy łączy mieszkanie z pracą nad biznesowymi projektami. Rekrutacja do Clipstera potrwa do końca marca, z tej okazji jego twórcy organizują 16 marca dzień otwarty! Chętni mogą zobaczyć, jak wygląda jego wnętrze oraz poznać bliżej rezydentów.

Do tej pory 16 młodych ludzi pracowało nad sobą i swoimi pomysłami na biznes w Clipsterze. W kwietniu kolejne osoby mogą zamieszkać w specjalnych mikroapartamentach, dostępnych już od 900 zł miesięcznie, i wspólnie inspirować się do przedsiębiorczego działania: – Clipster istnieje dopiero od kilku miesięcy, ale już teraz możemy zauważyć, jak wartościowe jest to miejsce. Jego rezydenci rozwinęli pomysły pod okiem tutorów, a także niekiedy rozpoczęli wspólną pracę nad projektami. Cieszy nas, że Clipster tworzy projekty wzbogacające kreatywną przestrzeń miejską w Gdańsku. Musimy przyznać, że kreatywna siła Clipstera przerosła nasze oczekiwania – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

O unikalności Clipstera chętni przekonają się w środę, 16 marca o godz. 18.00, kiedy budynek zostanie otwarty dla zwiedzających. O przestrzeni opowiedzą ci, którzy znają ją najlepiej, czyli jej mieszkańcy. Goście usłyszą o rozwijanych przez rezydentów biznesach, takich jak: motywacyjny portal dla młodzieży „7Journey” czy „Preloved” – projekt skupu niechcianej odzieży. Ponadto, twórcy Clipstera, STARTER wraz z Alfabeat, przedstawią plany na rozwój miejsca oraz specjalną wakacyjną ofertę dla cyfrowych nomadów, łączącą odpoczynek z biznesem w gdańskiej przestrzeni.

clips2
Ważnym wydarzeniem tego popołudnia będzie prezentacja projektu Piotra Białobrzeskiego – „MACHINAROOM” – nowej formy rozrywki dla grup, dzięki której każdy może poczuć się jak wynalazca i poprzez zabawę zrozumieć fizykę. Uczestnicy będą mogli jako jedni z pierwszych zobaczyć prototypowe pomieszczenie w Garnizonie Kultury zapewniające, alternatywną dla escape roomów, rozrywkę.

Oficjalny start MACHINAROOM planowany jest we wrześniu 2016 roku: – To właśnie w Gdańsku powstanie MACHINAROOM – jedyne takie miejsce na świecie. To pokazuje, że Clipster jest udaną inicjatywą, której efekty są już zauważalne – przekonuje Jan Wyrwiński z Alfabeat.

Dzień otwarty w Clipsterze odbędzie się 16 marca o godz. 18.00 w Garnizonie Kultury (ulica Słowackiego 19/4, Gdańsk). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Tylko do końca marca można aplikować do Clipstera poprzez stronę: http://clipster.pl.

Clipster to stworzona przez Alfabeat i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER unikalna przestrzeń do rozwoju pomysłów skupiona wokół tworzącej go społeczności innowatorów i kreatywnych idei. Dzięki spięciu kilku obszarów rozwoju (coworking, coliving, cocreating) z fazą preakceleracji Clipster umożliwia zdobycie wiedzy i kompetencji niezbędnych do rozwoju pomysłu i szybszego startu biznesu.

Foto: Michał Młynarczyk

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.