Obudzić w uczniu przedsiębiorcę! Ruszyły zapisy na letni kurs biznesowy – Gdańsk Business Week 2015!

22 Maj

6 dni intensywnych zajęć i wykładów, rozmowy po angielsku z przedstawicielami takich światowych gigantów jak Boeing, pobudzanie kreatywności i przedsiębiorczości, dawka solidnej wiedzy biznesowej – to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników piątej edycji Gdańsk Business Week organizowanej przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wspólnie z Miastem Gdańsk i Washington Business Week. Partnerami Złotymi wydarzenia są InvestGDA i ZKM Gdańsk. 20 maja rozpoczęły się zapisy na warsztaty dla młodzieży odbywające się w dniach 19-24 lipca br.

Zagadnienia zawiłych mechanizmów konkurencyjnej gospodarki rynkowej, operacje giełdowe i działania marketingowe będzie w lipcu miało okazję poznać niemal stu młodych gimnazjalistów i licealistów z Metropolii Gdańskiej. Stoi przed nimi niełatwe zadanie – oprócz prowadzenia wirtualnych firm, pracy nad utworzeniem nowych produktów i wdrożeniem ich na rynek – podczas Gdańsk Business Week czeka ich również lekcja pracy zespołowej i możliwość wykazania się cechami liderskimi.

grafi

Oprócz wachlarza wykładów, zajęć, konkursów, praktycznych zadań i symulacji biznesowych młodych przedsiębiorców czeka również szereg zabaw nastawionych na integrację. Podczas ICT Day uczniowie odwiedzą takie instytucje okołobiznesowe jak: Inkubator STARTER czy Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Nie zabraknie też pokazów talentów, gier i zabaw rekreacyjnych czy rozgrywek sportowych.

Program warsztatów Gdańsk Business Week został dobrany tak, aby przygotować młodzież na zetknięcie z rynkiem pracy i przekazać im wiedzę o prowadzeniu firmy. Dzięki współpracy z Company Advisors (CA) ze Stanów Zjednoczonych młodzież może korzystać z doświadczenia, wiedzy i spojrzenia na biznes przedstawicieli światowych firm. A to jeden z powodów, dla których nasze warsztaty są przez niektórych pracodawców postrzegane w kategorii praktyk zawodowych, nauki, którą każdy młody pracownik powinien otrzymać na starcie, jeszcze przed wejściem na ścieżkę kariery i podjęciem pierwszych zobowiązań – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

bbw

To, co wyróżnia Gdańsk Business Week, to wdrożony po raz pierwszy w ubiegłym roku komponent Employee Development Program pozwalający na zaangażowanie lokalnego biznesu i polskich menadżerów w edukację młodzieży na takich samych zasadach jak amerykańskich.

– Możliwość pracy ze światową kadrą specjalistów to duża atrakcja dla przedstawicieli lokalnego biznesu. Z kolei dla młodzieży Gdańsk Business Week to ogrom praktycznej wiedzy przekazywanej w atmosferze wspierania każdego młodego człowieka i budowania poczucia unikalności i sprawczości w drodze do osiągnięcia własnego sukcesu w amerykańskim duchu niekończących się możliwości. Dowodem na to są wyjazdy najaktywniejszych uczniów na praktyki do Stanów Zjednoczonych, w tym na staże do Doliny Krzemowej – mówi Magdalena Smolak ze STARTERA. – To wszystko sprawia, że letni kurs biznesowy na przestrzeni lat stał się największym programem z zakresu edukacji przedsiębiorczej młodzieży w regionie, a chętnych na zajęcia nie brakuje.

Warsztaty dla uczniów z Metropolii Gdańskiej w wieku 15-19 lat prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu młodzież może dodatkowo, prócz wachlarza informacji zdobytych na zajęciach, podnieść swoje kompetencje językowe. Przy rekrutacji obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy na stronie potrwają do 12 czerwca lub do wyczerpania miejsc.

Gdańsk Business Week 2015 to piąta edycja przedsięwzięcia realizowanego dla młodzieży w wieku 15-19 lat przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wspólnie z Miastem Gdańsk i Washington Business Week. Gdańsk Business Week to 6-dniowe warsztaty przedsiębiorczości i kreatywności realizowane w oparciu o symulację biznesową, prowadzone w języku angielskim przez amerykańską kadrę menedżerów z firm – takich jak Boeing – przy współpracy z menedżerami z Polski. Idea programu oparta jest na autorskiej licencji amerykańskiej organizacji Foundation for Private Enterprise Education, która realizuje program w Stanach Zjednoczonych od 38 lat i może pochwalić się 60 tys. absolwentów. W Polsce, we wszystkich programach, wzięło dotychczas udział około 1170 uczestników. Rokrocznie w samym GBW bierze udział 100 uczestników. W tym roku Partnerami Złotymi wydarzenia są InvestGDA i ZKM Gdańsk, Partnerami Srebrnymi: Kemira i Energa.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.