Nowy dom, lepsze życie

11 Lip

Komitet „Nowy dom, lepsze życie” informuje o zakończeniu zbiórki oraz planowanym remoncie mieszkania jednej z rodzin z Biskupiej Górki. Akcja przeprowadzona została na uczelni oraz w przestrzeni miejskiej w miesiącach maj-czerwiec.

gwsh3Akcja charytatywna komitetu „Nowy dom, lepsze życie” to inicjatywa studentów Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, która miała na celu wsparcie rodziny będącej w trudnej sytuacji materialnej, poprzez remont ich mieszkania.

Rodzina została wytypowana dzięki pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, poprzez współpracę ze stowarzyszeniem Waga, mieszczącym się na Biskupiej Górce. Na pomysł akcji wpadłam na jednym z zebrań Parlamentu studenckiego GWSH, którego jestem członkiem. Dlatego też powołaliśmy specjalny komitet organizacyjny który za zgodą Prezydenta Miasta Gdańsk umożliwił nam przeprowadzenie zbiórki publicznej, w której pomagali wszyscy chętni i aktywni studenci.

Poza kwestowaniem na uczelni również można było nas spotkać na ul Długiej w Gdańsku przebranych za klauny, odbyły się również warsztaty śmiechoterapii oraz mecz charytatywny studenci kontra wykładowcy GWSH, do którego przyłączyła się również Straż Miejska, mieszkańcy Biskupiej Górki, fundacja Doktor Klaun, towarzyszyła nam również grupa Klubu Sportowego Movement. Mecz odbył się na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 21 mieszczącej się również na Biskupiej Górce w połączeniu z odbywającymi się tam Dniami Sąsiadów.

Akcja spotkała się z niezwykłą przychylnością naszych studentów. Udało nam się zebrać równe 900 zł. Remont będziemy wykonywać sami, obecnie jesteśmy w trakcie planowania zakupów niezbędnych do remontu i do końca wakacji mamy zamiar remont zakończyć.
Mam również nadzieję że w przyszłym roku uda mi się przeprowadzić kolejną taką akcję z jeszcze większym rozmachem – powiedziała nam Ewelina Ciesielska – organizatorka akcji.

gwsh1 gwsh2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.