Mama na etacie

15 Mar

Już w poniedziałek, 18 marca Gdański Urząd Pracy zainauguruje swój najnowszy projekt pilotażowy Mama na Etacie. Program ma na celu wspieranie młodych kobiet w powrocie do aktywności zawodowej poprzez m.in. cykl warsztatów, dofinansowanie szkolenia czy dotacje na założenie firmy. Przewidziane są także mniej typowe zachęty, w tym vouchery na wybrane usługi w placówkach handlowych.

Od marca 2019 r. w Gdańskim Urzędzie Pracy trwa rekrutacja młodych pań, które chciałyby wziąć udział w projekcie pilotażowym Mama na Etacie i wrócić na rynek pracy po przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim lub wychowawczym. Zainteresowanie programem okazało się bardzo duże. Ze wsparcia GUP postanowiło bowiem skorzystać już kilkadziesiąt kobiet. Inauguracja odbędzie się w Centrum Rozwoju Talentów (al. Grunwaldzka, kompleks Olivia Business Centre, parter w budynku Olivia Six), początek uroczystości planowany jest na godz. 11:00.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia projektu zastępca prezydenta Piotr Borawski zainauguruje program oraz wręczy uczestnikom pilotażu vouchery uprawniające do bezpłatnego przeprowadzenia specjalistycznych badań diagnozujących posiadane kompetencje (test Clifton Strengths Finder).

Więcej informacji nt. programu znaleźć można na stronie Gdańskiego Urzędu Pracy.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.