Future3 – Targi Przyszłości (WIDEO)

25 Paź

22 października w Amber Expo w Gdańsku odbyły się długo oczekiwane Targi Pracy FUTURE3, dedykowane wszystkim, którzy chcą rozwijać się w branży IT.

W ostatnich czasach branża ta rozwija się nad wyraz szybko i wielu absolwentów zarówno uczelni technicznych jak i humanistycznych, szuka sposobu budowania w niej swojej kariery. Targi, według informacji organizatora, zostały zorganizowane w miejscu neutralnym, nie związanym ze środowiskiem uczelnianym, co zapobiegło przejęciu ich przez studentów jednej tylko szkoły. Mimo to, głównymi gośćmi byli właśnie studenci z Trójmiasta, Olsztyna, Torunia oraz Koszalina.

Już od godziny 12, czyli od rozpoczęcia targów, widać było, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem – sala, na której odbywały się targ niemal cały czas znajdowała się pod oblężeniem. Wystawiło się ponad 40 firm szukających pracowników w branży IT – były to zarówno firmy istniejące tylko w sektorze IT jak i te, których poszczególne działy zajmują się nowymi technologiami.

Goście targów mogli obejrzeć prezentacje poszczególnych wystawców, zasięgu firmy oraz osiągnięć, a także dowiedzieć się, jakiego rodzaju pracownicy są poszukiwani. Poszczególni wystawcy stanęli na wysokości zadania, podeszli do targów bardzo poważnie – przedstawiciele nie byli sztywni a bardzo rzeczowi i kompetentni, co przypadło do gustu gościom i potencjalnym pracownikom. Ogromna ilość ofert pracy, przygotowanych przez wystawiające się firmy sprawiły, że chyba każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Jednak targi pracy to nie wszystko – goście mogli m. in. posłuchać trzech wykładów technicznych prowadzonych przez specjalistów w swoich dziedzinach – i nie ma się co oszukiwać, laik w branży nie miał tam czego szukać. Z drugiej strony, targi przeznaczone były dla tych, którzy w sektorze IT laikami z pewnością nie są, a zagadnięci przeze mnie słuchacze chwalili wystąpienia i  byli pod sporym wrażeniem profesjonalizmu. W salach na antresoli odbyły się również warsztaty – ilość miejsc była ograniczona, dlatego też zgłaszać się na nie trzeba było wcześniej. Biorąc pod uwagę zapełnione miejsca oraz zadowolenie ludzi opuszczających warsztaty, z pewnością było warto tu przyjść.

W trakcie targów obywało się też losowanie nagród (w tym słuchawek i czytnika e-booków) oraz konkurs dla programistów i pokaz grupy wykonującej parkour. Targi cieszyły się ogromną popularnością i jeśli organizatorzy zdecydują się na cykliczną organizację, z pewnością staną się najważniejszymi w północnej Polsce targami pracy dla specjalistów z zakresu IT.

 

Źródło foto: https://www.facebook.com/Future3pl/photos_stream

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.