Eksperci i finansiści nagrodzili Atenę za najbardziej innowacyjny system ubezpieczeniowy

13 Kwi

Sopocka Atena SA została laureatem konkursu na najciekawszą innowację dla ubezpieczeń. Nagrodę za platformę informatyczną Space odebrała prezes Justyna Wajs podczas dorocznej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, organizowanej w Warszawie już po raz IX. To kolejne wyróżnienie dla produktu Ateny, postrzeganego jako rewolucyjny zwłaszcza dla dziesiątek tysięcy agentów ubezpieczeniowych.

Uzasadnienie nagrody wskazuje przede wszystkim na to, że platforma zapewnia klientowi agentowi i towarzystwu ubezpieczeniowemu dostęp do tych samych, spójnych danych, umożliwiając współpracę w czasie rzeczywistym. To nowość na rynku.

Udało się nam przenieść na grunt ubezpieczeń, do świata pracy agenta ubezpieczeniowego, najlepsze doświadczenia współczesnych klientów. Opracowaliśmy intuicyjne i estetyczne interfejsy – mówi prezes Ateny i współtwórca systemu Justyna Wajs. – Najważniejsze jest jednak to, że system wspiera biznes ubezpieczeniowy na każdym kroku, zapewniając partnerskie relacje wszystkich uczestników procesu: klienta, agenta i towarzystwa ubezpieczeniowego.

Pierwsze wdrożenie systemu miało miejsce w ubiegłym roku w Ergo Hestii. Dzisiaj korzysta z niego około 11 tys. pośredników ubezpieczeniowych.

Wspólne zdjęcie laureatów podczas Gali Liderów

Kapituła konkursu składa się z 25 przedstawicieli świata nauki (m.in. prof. Jan Czekaj z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, b. wiceprezes NBP prof. Krzysztof Rybiński, prof. Maria Pasło-Wiśniewska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu), międzynarodowych firm audytorskich, instytucji nadzoru bankowego i ubezpieczeniowego oraz dziennikarzy ekonomicznych, wśród których są popularni przewodnicy po rynku bankowym i ubezpieczeniowym tacy jak Maciej Samcik z Gazety Wyborczej, Jacek Uryniuk z portalu Cashless.pl, Wojciech Szeląg z Polsatu i Bożena Dołęgowska-Wysocka, redaktor naczelna Gazety Ubezpieczeniowej.

Rozwiązanie Ateny otrzymało także rekomendację Gazety Bankowej, organizatora konkursu Techno Biznes dla najnowocześniejszych, najoryginalniejszych i najbardziej innowacyjnych technologii i rozwiązań w finansach, bankowości, logistyce i ubezpieczeniach.

Fot.tyt.: Jacek Szymański wiceprezes Ateny/po prawej, Rafał Mosionek (Compensa) [p lewej/MMC Polska.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.