Doktorat dla gdańskiej WSB*

13 Lip

Decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Wydział Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku uzyskał uprawnienie do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu.

Tym samym jest to pierwsza Uczelnia niepubliczna na Pomorzu, która posiada uprawnienie do nadawania stopnia doktora nauk o zarządzaniu. Oznacza to również, że WSB w Gdańsku dołączyła do elitarnego grona uczelni akademickich.

To ogromny sukces i wyróżnienie dla naszej Uczelni, ale również nowe wyzwanie – mówi rektor WSB w Gdańsku prof. nadzw. dr hab. Jan Wiśniewski. – Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku uzyskała uprawnienie do nadawania stopnia doktora, co jest niewątpliwie doskonałą wiadomością dla naszych absolwentów. Od teraz mają oni możliwość podjęcia działalności naukowo-badawczej w naszej Uczelni – dodaje.

To wydarzenie nie tylko podnosi prestiż naszej Uczelni, ale jest dobrym sygnałem dla środowiska akademickiego, które zyskuje jeszcze większą przestrzeń do prowadzania badań naukowych w dziedzinie nauk ekonomicznych. Uzyskane uprawnienie doktorskie świadczy o dużym dorobku naukowym i doświadczeniu kadry naukowo-dydaktycznej WSB w Gdańsku – mówi dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania prof. nadzw. dr hab. Marcin Kalinowski.

Transmisja na żywo TUTAJ.

Dzięki konsekwencji w podnoszeniu jakości badań i dydaktyki Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku wzmocniła swoją pozycję, podniosła prestiż i kolejny raz potwierdziła że jest silną instytucją. Z pewnością będzie to sprzyjać dalszemu, intensywnemu rozwojowi badań naukowych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, zarówno własnych jak i we współpracy z innymi uczelniami.

*Materiał sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.