Dobra grafika potrzebna od zaraz

27 Sie

Graficzny świat, czyli jak przestaliśmy czytać. W dzisiejszych czasach, przekaz graficzny ma coraz większe znaczenie. Im mniej słów, tym lepiej. W dobie Internetu i szeroko rozwiniętej cyfryzacji czytamy jeszcze mniej, chcemy szybko dotrzeć do informacji. Nie bez powodu jednymi z najpopularniejszych stron są portale pokazujące obrazki i tzw. memy.

Internauci za ich pomocą mogą nie tylko zapewnić sobie rozrywkę, ale również dowiedzieć się o aktualnych wydarzeniach na świecie. Nie muszą już czytać gazet czy oglądać wiadomości.

Porozumiewamy się za pomocą obrazków?

Komunikacja międzyludzka również przeszła znaczącą przemianę. Początkowo, ze spotkań towarzyskich przenieśliśmy się na rozmowy telefonicznie. Dziś porozumiewamy się głównie za pomocą różnego rodzaju komunikatorów. W ostatnim czasie swoje triumfy święci aplikacja snapchat, która polega na wysyłaniu zdjęć znajomym w ograniczonym czasie wyświetlania. Można w niej również dodać tekst, jednak jest on znacząco ograniczony. Pokazuje to, że bardziej interesują nas obrazki, które mówią więcej niż tysiąc słów.

Prowadzisz biznes? Pamiętaj o odpowiednich dla niego obrazkach.

Bez wątpienia, wszystkie te przykłady pokazują jak duże, a może nawet największe znaczenie, ma w dzisiejszych czasach grafika. Jest to niezwykle ważny element przy prowadzeniu własnego biznesu. Dlatego też każda firma chcąca odnieść sukces powinna posiadać stronę internetową, która przykuje uwagę konsumenta. Należy jednak pamiętać, że klienci są coraz bardziej świadomi i potrafią odróżnić dobrą jakość obrazu od złej. W związku z tym stają się również coraz bardziej wymagający. Jakie cechy więc powinna mieć dobrze przygotowana strona internetowa?

Dobra strona internetowa kluczem do sukcesu!

Strona musi być czytelna i przejrzysta, aby z łatwością można było znaleźć na niej pożądane przez nas informacje. Jest to szczególne ważne przy witrynach hoteli. Bez problemu powinniśmy odszukać zdjęcia interesujących nas pokoi wraz z przypisanymi cenami oraz móc zarezerwować pobyt. W przypadku restauracji, bardzo istotne są profesjonalnie wykonane zdjęcia potraw oraz przejrzyste menu, które zachęci do odwiedzenia lokalu. Dużą uwagę przykuwają również plakaty informujące o rabatach i promocjach. Na stronie internetowej kluczowa jest dobrze wykonana, wysokiej jakości grafika oraz odpowiednie rozmieszczenie informacji.

Jako ekspert do spraw przekazu graficznego, Jakub Michalak – CEO Agencji Kreatywnej Form Impress potwierdza, że „w działaniach reklamowych hoteli czy restauracji przekaz graficzny jest niezwykle ważny. Może zadecydować o zwiększeniu liczby klientów, na czym ich właściciele z pewnością zyskają”. Od restauratorów i hotelarzy wymaga się coraz więcej. Dbanie o szczegóły w postaci estetycznych i spójnych ilustracji zaczyna przechodzić do porządku dziennego, a nawet powinno być jednym z ważniejszych działań firmy.

Koniec wakacji nie musi oznaczać końca klientów.

Dobrze przygotowana strona internetowa jest dzisiaj wyjątkowo ważna. Szczególnie ma to znaczenie w branżach gastronomicznych czy hotelarskich przy zbliżającym się końcu sezonu wakacyjnego. Estetyczna grafika, ciekawe zdjęcia oraz niezbędne informacje w witrynie pozwolą przyciągnąć lokalnych klientów przez cały rok. A odpowiednio przedstawiona promocja w przyciągający wizualnie sposób zachęci turystów do korzystania z naszych usług w następne lato.

Tekst opracowany przez: Dorota Prokopowicz

Fot.tyt.: Jakub Michalak – Agencja Kreatywna Form Impress

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.