CODE{sun}DAY – rozpocznij swoją przygodę z programowaniem

13 Sty

Programowanie pojawia się w szkołach, a niektórzy mówią, że za kilka lat umiejętność porozumiewania się językiem maszyn będzie wymagana wszędzie, nawet w branżach niezwiązanych z tworzeniem oprogramowania. Tylko jak zacząć? Odpowiedź na to pytanie będzie można znaleźć podczas CODE{sun}DAY. Wydarzenie odbędzie się w gdańskim STARTERZE 24 stycznia br..

CODE{sun}DAY to inicjatywa jednej z gdańskich firm szkoleniowych. Podczas sześciogodzinnych niedzielnych warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję rozpocząć swoją przygodę z programowaniem od samych podstaw, w przyjaznym dla początkujących tempie.

Warsztaty są przede wszystkim dla tych, którzy nie mają żadnego doświadczenia z programowaniem – mówi Marcin Młyński, organizator wydarzenia. – Nauka programowania nie jest łatwa, a najtrudniejszym momentem jest właśnie jej początek. Dlatego przygotowaliśmy CODE{sun}DAY. Stawiamy na solidne przekazanie podstaw i wskazanie drogi dalszego rozwoju, a tryb SLOW MOTION sprawi, że nikt nie będzie się czuł nieswojo – dodaje.

Do wyboru są dwie ścieżki – SOFTWARE i HARDWARE. Pierwsza z nich to nauka jednego z najbardziej poszukiwanych na rynku języków programowania, języka Java, od samego początku. Od poznania narzędzi programistycznych, składni, dobrych praktyk podczas pisania kodu, aż do stworzenia swojej pierwszej aplikacji. Druga to szansa na poznanie małej płytki o wielkich możliwościach. Na przykładzie mikrokontrolera Arduino, różnych czujników i dodatkowych modułów, uczestnicy dowiedzą się, jak działają inteligentne systemy zarządzania urządzeniami w domach i jak zbudować własnego robota oraz zmierzą się z tworzeniem własnego projektu od samego początku.

Programowanie staje się umiejętnością niezbędną także w codziennym życiu – a nawet nie tyle sama umiejętność pisania aplikacji, co zdolność rozumienia języka, w jakim porozumiewają się urządzenia. Inteligentne lodówki, połączenie pralki z telewizorem przez aplikację w smartfonie – to już się dzieje, a lada moment takie rozwiązania pojawią w każdym domu. Dlaczego więc nie zacząć poznawać zasad działania inteligentnych systemów już teraz? Co więcej – dlaczego by nie spróbować samodzielnie stworzyć rozwiązania idealnie dopasowanego do naszych potrzeb?

Zapisy na bezpłatne warsztaty CODE{sun}DAY ruszają już w czwartek, 14 stycznia, a samo wydarzenie odbędzie się 24 stycznia w Gdańskim STARTERze.

Program wydarzenia i zapisy dostępne będą na stronie www.codeme.pl/sunday.

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.