Co się działo na StartupEve, przedświątecznym spotkaniu trójmiejskiej sceny startupowej? (FOTO)

23 Gru

Trójmiasto w 2014 roku znacznie umocniło swoją pozycję na polskiej i międzynarodowej scenie startupowej. Przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji publicznej, nauki oraz instytucji wspierających rozwój trójmiejskich startupów spotkali się, aby wspólnie uczcić sukcesy minionego roku.

Na StartupEve, bo tak nazywało się przedświąteczne spotkanie, rozmawiano jednak przede wszystkim o tym, co jeszcze można zrobić, aby pomóc nowym przedsiębiorstwom wkraczać na europejskie rynki.

– Tym, co wyróżnia Trójmiasto na startupowej mapie Polski, jest z jednej strony mnogość organizacji wspierających ten rodzaj przedsiębiorstw, a z drugiej to, że wszystkie ze sobą współpracują i konkurują jednocześnie. Takie podejście tworzy bardzo sprzyjające warunki dla rozwoju startupów – mówi Marcin Kowalik, partner zarządzający Black Pearls.

Wśród gości na StartupEve znaleźli się między innymi Prezydent Sopotu, wiceprezydenci Gdańska i Gdyni, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego, Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego, Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz firm takich jak Energa, Polpharma oraz oczywiście lokalnych startupów.

W świątecznej atmosferze, łamiąc się wigilijnym opłatkiem zaproszeni goście mieli okazję porozmawiać o wspólnych projektach i wymieniać pomysły na dalszą współpracę.

Już w nowym roku zostanie opublikowane specjalne podsumowanie, z planami i propozycjami na inicjatywy, które narodziły się podczas StartupEve. Wszyscy goście zostali zaproszeni do współtworzenia tego dokumentu, który wyznaczy wspólne cele na najbliższy rok.

StartupEve odbyło się 18 grudnia z inicjatywy Black Pearls przy współpracy z Business Link Trójmiasto, Olivia Business Centre oraz Fundacji PICTEC. Organizatorzy mają nadzieję, że StartupEve na stałe zagości w przedświątecznym kalendarzu imprez w Trójmieście.

Fot.tyt.: We Love Photo – Maciej Roszkowski

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.