Bezpłatna pomoc prawna w gdańskim Sądzie Okręgowym*

16 Lut

W najbliższy piątek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku od godziny 9.00 studenci kierunku Prawo Wyższej Szkoły Bankowej będą udzielali bezpłatnej pomocy prawnej wszystkim zainteresowanym. Na mocy porozumienia zawartego na początku roku pomiędzy Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, a gdańskim Sądem Okręgowym studenci ostatnich lat kierunku Prawo będą świadczyć nieodpłatną pomoc prawną na terenie Sądu Okręgowego. Mieszkańcy Gdańska i okolic, którzy nie mogą sobie pozwolić na profesjonalną obsługę prawną, będą mieli możliwość uzyskania jej bezpłatnie na miejscu w sądzie.

Nad prawidłową pracą studentów będzie czuwał opiekun merytoryczny, specjalista z danej dziedziny prawnej. Studenci będą mogli w praktyce zastosować zdobytą na studiach wiedzę, pod nadzorem doświadczonego prawnika, który wskaże im najbardziej korzystny sposób rozwiązania sprawy, z którą przyjdzie interesant. W ten sposób przyszli aplikanci doświadczają jak działa kancelaria prawna, uczą się prawidłowej i kompleksowej obsługi potencjalnego klienta – mówi Maja Głuchowska, menadżer kierunku Prawo, inicjator pomysłu

Od ponad dwóch lat w Wyższej Szkole Bankowej funkcjonuje Studencka Poradnia Prawna. Okoliczni mieszkańcy przychodzą do niej zarówno po konkretną poradę jak i z różnego rodzaju problemami. Studenci podczas dyżurów pomagają w uporządkowaniu korespondencji zgodnie z biegiem administracyjnym, pouczają jak załatwić sprawę lub gdzie powinno się zgłosić po ewentualną pomoc.

wsb1

Działalność Studenckiej Poradni Prawnej jest bardzo przydatna, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć zakres jej działania – terytorialnie. Gdzie interesanci szukają pomocy prawnej, jak nie w samym Sądzie. Stąd wziął się pomysł na utworzenie bezpłatnego punku na terenie gdańskiego Sądu Okręgowego. W ten sposób, każdy ma równe szanse na otrzymanie profesjonalnego wsparcia przy rozwiązywaniu zawiłych kruczków prawnych. Cieszymy się, iż Prezes Sądu zgodził się na ten pomysł i liczymy na duże zainteresowanie mieszkańców – mówi Rzecznik Prasowy WSB w Gdańsku, Mirka Siergiej.

19 lutego br. w godzinach 9.00 – 13.00 studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku będą czekać na wszystkich zainteresowanych bezpłatną pomocą prawną na terenie Sądu Okręgowego w Gdańsku, który znajduje się przy ul. Nowe Ogrody 30/34.

*Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.