AnalyticsConf dla programistów i analityków*

23 Paź

1 dzień; 2 ścieżki tematyczne; 10 godzin, w ramach których odbędzie się 5 sesji warsztatowych i 7 prelekcji; a także 10 europejskich ekspertów oraz przedstawicieli biznesu i technologii – to program AnalyticsConf, największej w Północnej Polsce konferencji poświęconej zagadnieniom: Big Data, Business Intelligence i Machine Learning. Wydarzenie, którego współorganizatorem jest Microsoft oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, odbędzie się w Gdańsku 13 listopada.

Cortana, Hadoop, Rapid-development – to terminy doskonale znane programistom, administratorom i analitykom danych. Dla nich właśnie oraz dla wszystkich osób pragnących poszerzyć swoje kompetencje w zakresie wykorzystania Business Intelligence, Big Data i Machine Learning, podczas AnalyticsConf przygotowano ścieżkę technologiczną, która przewiduje w większości 1,5-godzinne warsztaty pozwalające na praktyczne wykorzystanie technologii. Oprócz tego przewidziano ścieżkę biznesową (prelekcje i studia przypadku) dedykowaną analitykom, kierownikom projektów, menadżerom czy właścicielom firm związanych z utrzymaniem, rozwojem oraz wdrożeniami rozwiązań analitycznych. Jej uczestnicy dowiedzą się m.in., jak sprawnie zarządzać danymi i wykorzystywać je do celów biznesowych, np. określania modeli zachowań klientów.

Wśród prelegentów podczas konferencji pojawią najwięksi specjaliści m.in.: Alex Kornilov (BETEGY), Michał Żyliński (Microsoft), Shannon Holgate (Kainos Software), Paweł Kucharski (Sotrender) czy Jakub Dąbkowski (Avaus). Osoby, które do 26 października zarejestrują się jako uczestnicy, otrzymają 50 proc. zniżki na uczestnictwo w wydarzeniu.

AnalyticsConf to pierwsza tak duża konferencja w Trójmieście skupiająca środowisko biznesowe i przedstawicieli największych firm technologicznych z całego świata. Co więcej, kładziemy nacisk nie tylko na wiedzę pozyskaną podczas prelekcji, ale i praktykę, która umożliwi specjalistom obecnym na wydarzeniu zwiększenie kompetencji zawodowych i rozwój. Mamy nadzieję, że wyjątkowo przystępna cena biletów, jak na taką specjalistyczną konferencję, zachęci również firmy delegujące pracowników IT na szkolenia z zakresu wzbogacenia umiejętności zawodowych – mówi Maciej Skrzos, współorganizator konferencji.

Po CodeWeek i Hack3city, podczas których nauczaliśmy kodowania i inspirowaliśmy rozwiązaniami z obszaru Internet of Things, przyszedł czas na zaproszenie do STARTERA profesjonalistów i pasjonatów czynnie uczestniczących w budowaniu rozwiązań stricte technologicznych i analitycznych. Mamy nadzieję, że różnorodność tematyczna, znani i cenieni w środowisku branżowym eksperci z dużą wiedzą i doświadczeniem oraz networking zaplanowany po zakończeniu konferencji, pozwolą jeszcze bardziej zintegrować społeczność przybyłych na AnalyticsConf specjalistów. Spodziewamy się ok. setki uczestników – mówi Marcin Młyński, STARTER.

Oprócz całodniowych, praktycznych wystąpień i warsztatów, AnalyticsConf to także spotkanie i networking przedstawicieli branży IT i specjalistów. Dlatego po konferencji w sopockim SOHO zaplanowano czas na rozmowy kuluarowe, możliwość zdobycia nowych kontaktów biznesowych i wymianę doświadczeń.

Zapisy na AnalyticsConf potrwają do 12 listopada, jednak tylko do 26 października możliwy jest zakup biletu w cenie o połowę tańszej, czyli za 50 zł + VAT. Cena obejmuje również uczestnictwo w networkingu zaplanowanym po zakończeniu konferencji. Rejestracja i więcej szczegółów na stronie: www.analyticsconf.pl.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.